75. Dünya Döküm Kongresi Bildiri Çağrısı Yayınlandı

WFO Dünya Dökümcüler Birliği 75. Dünya Döküm Kongresi (WFC 2024), 25-30 Ekim 2024 tarihleri arasında Çin'in Deyang kentinde gerçekleştirilecek. Etkinlik; Çin Makine Mühendisliği Birliği Döküm Enstitüsü (FICMES) organizyonuyla, 61. WFC (1995, Pekin) ve 69. WFC (2010, Hangzhou) sonrasında üçüncü kez Çin’de düzenleniyor.

Etkinliğin teması "Gelişen Dökümhaneler" olarak belirlendi. WFO'nun desteği ve döküm profesyonellerinin ortak çabalarıyla, küresel döküm endüstrisi için yine büyük bir etkinlik hazırlanıyor.

Kendini döküm araştırma ve uygulamalarına adamış olan tüm paydaşları, bildiri ve sunumlar yoluyla çalışmalarını paylaşmaya davet ediyoruz.

Aşağıdaki konular dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere;

Demir alaşımları: dökme çelik, dökme demir ve kompozit malzemeler

Demir dışı alaşım: alüminyum alaşımları, bakır alaşımları, magnezyum alaşımları, titanyum alaşımları, çinko alaşımları, vb.

Kalıplama malzemesi: kum, bağlayıcılar, katkı maddeleri, yardımcı malzemeler, vb.

Süreç ve teknoloji: gelişmiş dökümhane süreçleri ve teknolojileri, kum dökümüne dayalı ekipman ve algılama teknolojileri, kokil kalıp dökümü, vb.

Dijitalleşme ve yapay zekâ: sayısal simülasyon, IoT, yapay zeka, dijital fabrika, 3D yazıcılar, vb.

Yönetim: fabrika planlama, tasarım ve yenileme; yalın üretim ve kalite yönetimi vb.

Sürdürülebilir kalkınma: yol haritaları, çevre koruma ve emisyon azaltma, iş sağlığı, yetenek yetiştirme ve eğitim, vb.

Katılımcılar için kurallar

Gönderilen tüm makaleler, daha önce başka bir yerde yayınlanmamış veya başvuruda kullanılmamış İngilizce ve 3500 kelimeden az olmamalıdır. Veriler gerçek ve doğru olmalı ve makale mantık açısından net ve içerik açısından eksiksiz yazılmalıdır. Makalede başlık, yazarın adı ve bağlı olduğu kurum, özet, anahtar kelimeler, giriş, ana gövde, sonuç ve referanslar yer almalıdır.

En az 150 kelimeden oluşan özet, araştırmanın amacını, yöntemini, sürecini ve sonuçlarını özetlemeli, şekil ve tablo içermemelidir.

Sorumlu yazarın adı, cinsiyeti, unvanı, derecesi, araştırma ilgi alanı ve e-posta adresi de dahil olmak üzere kısa bir tanıtımı yapılmalıdır.

Yazım Kuralları

(1) Makalenin tamamı Microsoft Word, A4 formatında, 10 punto Times New Roman ve tek satır aralığı ile yazılmalıdır.

(2) Bildiride yer alan şekiller, tablolar ve formüller Roma rakamları ile ardışık olarak numaralandırılmalıdır. Tüm şekiller 300 dpi'ın üzerinde olmalıdır. Üç satırlı tablolar benimsenmeli ve formüller resim yerine Word Formül Düzenleyicisi kullanılarak düzenlenmelidir. Şekiller, tablolar ve formüller metindeki ilgili açıklamaları takip etmelidir.

Yayın

Kabul edilen makaleler 75. Dünya Döküm Kongresi bildiri kitabına dahil edilecek ve uzmanlar tarafından onaylanacak en iyi bildiriler CHINA FOUNDRY dergisinde yayınlanması için önerilecektir.

Son Başvuru Tarihleri

Özet: 29 Şubat 2024

Makale: 31 Mayıs 2024

Özet / bildiri kongre web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak gönderilmelidir: www.75wfc.com , şablon web sitesinde bulunabilir.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı