AB Destekli Chromafor Projemizin 3. Uluslararası Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

AB Destekli CHROMAFOR Projesinin 3. Uluslararası Değerlendirme Toplantısına Katıldık

TÜDÖKSAD olarak ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un 3. Uluslararası Değerlendirme toplantısı 1-2 Mart 2022 tarihlerinde Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşti.

Projenin Hollandalı ortağı Inthecity Project Development firmasının ev sahipliği yaptığı toplantıya; İspanya’dan AFV/FEAF İspanyol Dökümcüler Birliği ve Fondo Formación Euskadi (Euskadi Eğitim Fonu), İtalyan ortaklar AFOL Metropolitana ve Università Telematica Internazionale UNINETTUNO, Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörümüzü Tunçağ Cihangir Şen ve ülkemizden ayrıca ikinci ortak İstanbul Teknik Üniversitesi’nden temsilciler katıldı.

Rotterdam’da gerçekleşen toplantı proje ortaklarının gidişatı değerlendirmesi ve fikir alışverişlerinde bulunması açısından çok önemli bir fırsat oldu.

Toplantı gündemi içerisinde ilk olarak; döngüsel ekonomi konsepti içerisinde yeni bir insan kaynağı yönetim modeli ve buna yönelik sanal bir eğitim modülü geliştirilmesini amaçlayan projenin iş planı içerisinde şimdiye kadar yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

Tüm temsilcilerle birlikte “CHROMAFOR Eğitim Modülü Müfredatı”nın içeriği hakkında yapılan çalışmaları gözden geçirildi ve TÜDÖKSAD 6 üniteden oluşacak eğitim modülüne dair görüşlerini ortaklarla paylaştı.

TÜDÖKSAD’ın önerileri kabul gördü ve CHROMAFOR Eğitim Modülü Müfredatı üzerinde son detaylar netleştirildi.

Sonraki aşamada ise eğitim modülü içerisinde yer alacak materyallerin oluşturulmasına başlanacağı ifade edildi.

Diğer yandan CHROMAFOR projesinin odağındaki “Döngüsel İnsan Kaynakları Yöneticileri” için her ülkeden seçilen 2 rol modelle yapılan video röportaj çalışmaları izlendi.

Söz konusu video röportajları planlanandan önce gerçekleştiren TÜDÖKSAD’ın altyapısını hazırladığı filmler (üyelerimiz Denizciler Dökümcülük ve Cevher Jant’ın katkılarıyla) ilk defa toplantıda izlendi ve çok büyük beğeni topladı.

Videoların ilerleyen günlerde tüm web ve sosyal medya kanallarından paylaşılacağı belirtildi.

Sonrasında İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen, projede kalite yönetimi açısından gerçekleştirilen anketler ve elde edilen verileri içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Proje koordinatörleri ve temsilciler tarafından ilgiyle takip edilen sunum sonrasında tüm katılımcılar paylaşılan verilerle birlikte projeye sağladığı önemli katkılar için TÜDÖKSAD’a teşekkür ettiklerini belirterek proje çıktılarının merakla beklendiğini ifade etti.

Oldukça verimli geçen toplantı sonucunda tüm katılımcılar projenin gidişatı hakkındaki duydukları heyecanı vurgulayarak ev sahipliği için Hollandalı ortaklara bir kez daha teşekkür etti.

Bir sonraki Uluslararası Değerlendirme toplantısının 7 - 8 Eylül 2022 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenmesine karar verildi ve fotoğraf çekimi sonrasında toplantı sona erdi.

Daha fazla bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için proje web sayfasını ziyaret edebilir ve Linkedin hesabını takip edebilirsiniz:

Web: https://chromafor.eu/  

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/chromafor/

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı