AB Destekli Chromafor Projemizin 4. Uluslararası Değerlendirme Toplantısı İstanbul'da Gerçekleşti

AB Destekli CHROMAFOR Projesinin 4. Uluslararası Değerlendirme Toplantısına Katıldık

TÜDÖKSAD olarak ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un 4. Uluslararası Değerlendirme toplantısı 13-14 Eylül 2022 tarihlerinde İTÜ ev sahipliğinde gerçekleşti.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya; İspanya’dan AFV/FEAF İspanyol Dökümcüler Birliği ve Fondo Formación Euskadi (Euskadi Eğitim Fonu), İtalyan ortaklar AFOL Metropolitana ve Università Telematica Internazionale UNINETTUNO, Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörümüzü Tunçağ Cihangir Şen ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden temsilciler katıldı.

Toplantı gündemi içerisinde ilk olarak; döngüsel ekonomi konsepti içerisinde yeni bir insan kaynağı yönetim modeli ve buna yönelik sanal bir eğitim modülü geliştirilmesini amaçlayan projenin iş planı içerisinde şimdiye kadar yapılan çalışmalar gözden geçirildi.

Tüm temsilcilerle birlikte “CHROMAFOR Eğitim Modülü Müfredatı”nın içeriği hakkında yapılan çalışmaları gözden geçirildi ve sanal eğitim platformuyla ilgili son detaylar netleştirildi.

Sonraki aşamada ise eğitim modülü içerisinde yer alacak materyallerin ortak ülke dillerine tercümelerinin yapılarak hızlıca her ülkede pilot uygulamaların yapılması kararlaştırıldı.

İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen, projede kalite yönetimi açısından gerçekleştirilen anketler ve elde edilen verileri içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Proje koordinatörleri ve temsilciler tarafından ilgiyle takip edilen sunum sonrasında tüm katılımcılar paylaşılan verilerle birlikte projeye sağladığı önemli katkılar için TÜDÖKSAD’a teşekkür ettiklerini belirterek proje çıktılarının merakla beklendiğini ifade etti.

Oldukça verimli geçen toplantı sonucunda tüm katılımcılar projenin gidişatı hakkındaki duydukları heyecanı vurgulayarak ev sahipliği için Türkiye'den partner olan İTÜ ve TÜDÖKSAD'a bir kez daha teşekkür etti.

Bir sonraki Uluslararası Değerlendirme toplantısının 31 Ocak - 1 Şubat 2023 tarihlerinde İspanya'nın Bilbao kentinde düzenlenmesine karar verildi ve fotoğraf çekimi sonrasında toplantı sona erdi.

Daha fazla bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için proje web sayfasını ziyaret edebilir ve Linkedin hesabını takip edebilirsiniz:

Web: https://chromafor.eu/ 

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/chromafor/

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı