ALUEXPO 2022 Fuarına Katılım Sağladık

7. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2022, 03-05 Mart tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen fuara, Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalar bir araya geldiler.

Alüminyum üreticilerine, alüminyum mamul ve yarı mamul kullanan çok çeşitli sektörlere ulaşarak; potansiyel alüminyum alıcılarının ve üreticilerinin fuarı ziyaret etmeleri konusunda yürütülen yoğun kampanya sonucunda ALUEXPO 2022 yüksek bir katılım ile gerçekleştirildi.

TÜDÖKSAD ALUEXPO 2022 FUARINA KATILDI

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, 7. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2022’da yerini aldı. Gelenekselleşen “Dökümü Yakından Tanıyalım” etkinliği ziyaretçiler ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Cevdet Usta’nın alüminyumdan döktüğü Atatürk rölyefi ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. “Dökümü Yakından Tanıyalım” etkinliği daha önce de Ankiros/Annofer/ Turkcast fuarlarında yapılmıştı.

SANAYİ BAKANI STANDIMIZI ZİYARET ETTİ

Alüminyum sektörünü bir araya getiren ALUEXPO Fuarı'nın açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkemiz zaten emisyonu daha düşük olan bu ikincil üretim kabiliyetlerinde gayet yetkin konumda. Bu yönümüzü daha da geliştirerek alüminyum sektöründe Avrupa'nın üretim üssü olmak istiyoruz." dedi.

Daha sonra fuarı gezen Sayın Bakan, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği standını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyelerimiz Döktaş Dökücülük Stratejik Projeler ve Satınalma Direktörü Uğur Demirci ve Tosçelik Granül Genel Müdürü Adnan Aytekin ile sohbet etti.

DÖKÜM GÖSTERİSİ ÇOK İLGİ GÖRDÜ

Gelenekselleşen “Dökümü Yakından Tanıyalım” etkinliği ziyaretçiler ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.  Bu tecrübeyi ilk defa yaşayan öğrenciler bu etkinliklerden kaldıkları memnuniyetleri derneğimize ilettiler. İstanbul’da tek Döküm Bölümü olan Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve hocaları standımızı ziyaret ederek Döküm Gösterimize ortak oldular.

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri stantlarımızı ziyaret ederek; temel döküm prensiplerini standımızda uygulamalı olarak gördüler. Döküm gösterimiz sonrasında öğrencilere Derneğimizin Çevrimiçi Eğitim Platformu Dökümhane.net'in sunduğu imkanlar ve ücretsiz eğitim materyalleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca, yeni dönemde Tüdöksad tarafından üniversiteler ile planlancak iş birlikleri, staj imkânları ve tanıtım faaliyetleri paylaşılarak sosyal medya hesaplarımızdan takip etmelerinin faydalı olacağı belirtildi.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.