“ALUEXPO 2023 Fuarına Katılım Sağladık

Küresel ekonominin lokomotif sektörlerinden alüminyumun temsilcileri, 8. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2023, 12-14 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.

T.C. Ticaret Bakanı Yardımcısı Mahmut Gürcan’ın da katılımıyla açılan fuara, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği olarak Hol2 A170 numaralı standımızla katıldık.

Gelenekselleşen "Dökümü Yakından Tanıyalım" etkinliğimizi bu yıl Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Döküm Bölümü öğrencileri ile gerçekleştirdik. Kendi tasarımları olan portatif döküm seti ile alüminyum dökümünü deneyimleyen ziyaretçiler ve katılımcılar etkinliğe büyük ilgi gösterdi.

Özellikle üniversite öğrencilerinin ilgisini çeken bu gösteri, döküm sürecini daha yakından tanımak isteyenler için harika bir fırsat sundu. Döküm gösterisi sonrasında öğrencilere, Derneğimizin Çevrimiçi Eğitim Platformu olan Dökümhane.net'in sunduğu imkanlar ve ücretsiz eğitim materyalleri hakkında bilgiler verdik.

Ayrıca, üniversitelerle planlanan iş birlikleri, staj imkânları ve tanıtım faaliyetleri hakkında sosyal medya hesaplarımızdan daha fazla bilgi alabileceklerini konuştuk.

3-4 Kasım tarihlerinde Ankara'da gerçekleşecek olan 3. Ulusal Döküm Kongremizde paralel oturumlardan biri olan "Gençlik Panelimize" fuarda bizi ziyaret eden tüm üniversiteli genç mühendis adaylarını davet ettik.

TÜDÖKSAD Üyeleri Aluexpo’da Yerlerini Aldılar

Dernek Üyelerimizin yer aldığı fuarda Genel Sekreter Vekilimiz Tunçağ Cihangir Şen ve İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz, üyelerimizin stantlarını ziyaret ederek görüşmelerde bulundular ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

11. Uluslararası Alüminyum Sempozyumu Aluexpo ile Eş Zamanlı Düzenlendi

Sempozyum; TALSAD, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve METEM - TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi iş birliğiyle, Türkiye ve 7 farklı ülkeden konularında uzman konukların katılımıyla gerçekleşti. Toplam 13 oturumda, dünyanın dört bir yanından önemli sektör temsilcileri, alüminyumun her yönünü ele aldılar

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

202

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı