ALUEXPO Fuarı 3-5 Mart 2022'de Gerçekleşecek

Hannover Messe Ankiros tarafından yapılan açıklamada; ALUEXPO fuarının 03-05 Mart 2022 tarihlerine ertelendiği duyuruldu.

2020 ve 2021 yılları Dünya’da Kovid-19 pandemisinin farklı etkilerinin değişik sektörlerdeki yansımalarının izlendiği yıllar olarak tarihe geçmeye devam ediyor.

Sektörel fuar organizasyonları, uluslararası ve ulusal ekonomik faaliyetlerin ve imalat sanayilerindeki üretim aktivitelerinin sekteye uğradığı ve ciddi daralmaların görüldüğü pandemi koşullarının en çok etkilediği alanların başında geliyor.

Geçtiğimiz günlerde, TÜDÖKSAD olarak katılımcısı olduğumuz, HM Ankiros tarafından 6-8 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan ALUEXPO fuarının önümüzdeki yıl 3 – 5 Mart tarihlerine ertelendiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada, “Uluslararası fuarlarda sergilenecek ürünlerin, makinaların nakliye süreçleri nedeniyle, erteleme kararının Ağustos ayında alınması zorunluluğu ve ne yazık ki bu günlerde güncel seyahat kısıtlamaları dolayısıyla uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerin ALUEXPO buluşmasının bir süre daha ötelenmesi talepleri ile sektörü temsil eden yerli ve yabancı dernek ve birliklerin geri bildirimleri doğrultusunda fuarın ilkbahar aylarına ertelenmesine karar verildiği” ifade edildi.

Bu süre içinde, mevcut katılımcı sözleşmelerinin geçerliliğinin korunacağı, web sayfası, sosyal medya platformları ve dijital uygulamalarla katılımcıların ve fuar kapsamının geniş hedef kitlesiyle buluşturulmaya devam edileceği vurgulandı.

Sektör mensuplarının bu noktada https://aluexpo.com/ web sayfasındaki duyuruları ve tanıtım imkânlarını takip etmesi büyük önem taşıyor.

Önümüzdeki yıl tüm sektörün pandemisiz ve sosyal mesafe endişesiz şekilde bir araya gelerek özlem gidereceği bir ALUEXPO organizasyonu olması dileğiyle kararın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyoruz.

Gelişmeleri tüm sektör mensuplarıyla paylaşmaya devam edeceğiz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı