Alüminyum Döküm Sektörümüz EUROGUSS 2024 Fuarına Damga Vurdu

EuroGuss 2024 Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarı 16-18 Ocak 2024 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşti.

Fuara başta Türkiye, İtalya, İspanya, Avusturya ve İsviçre olmak üzere 33 ülkeden 643 katılımcı yer aldı.Rekor katılımın gerçekleştiği fuarda; giga dökümler, rehberli turlar, yetenek yarışmaları ve paneller ile ziyaretçilerin keyif aldığı bir fuar oldu. Bu yılki fuara Türkiye’den TÜDÖKSAD ile toplam 52 firma katıldı. Bu firmaların 27 tanesi Derneğimize Üye Dökümhaneler ve Üye Tedarikçi Firmalarımızdı.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Oğuzhan Deniz, Yönetim Kurulu Yedek Üyemiz Burak Nergiz, Dernek Genel Sekreterimiz Tunçağ Cihangir Şen ve İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz stantları ziyaret ederek üyelerimiz ve ülkemizi fuarda temsil eden firmalar ile görüştü.

Münih Ticaret Ataşeleri Ali Bayraktar ve Recep Aslan ile birlikte fuarı ziyaret eden Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosu Fatma Taşan Cebeci, stanttımızı ziyaret ederek Genel Sekretirimiz Tunçağ Cihangir Şen'den fuar ve sektör hakkında bilgiler aldı.

Alüminyum Döküm Sektörünü tanıtmak amacıyla üye dökümhaneler ile bir araya gelerek oluşturduğumuz ‘’EuroGuss Ekini'' fuar boyunca ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk.

Giga-Casting Fuarın Trend Konusuydu

EUROGUSS İcra Direktörü Christopher Boss, “Giga-casting şu anda sektördeki baskın konulardan biri bu yüzden fuar alanında şimdiye kadar kurulan en büyük makine sergilendi.

Fuarda gerçekleştirilen panellerde diğer önemli konular ise; Mevcut ekonomik durum, yüksek enerji maaliyetleri, KOBİ’lerin geleceği.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı