ANKIROS ve TURKCAST Fuarları 2022'de Gerçekleşecek

Hannover Messe Ankiros tarafından yapılan açıklamada; 30 yıldır metalürji dünyasının en etkili organizasyonlarından biri olan ANKIROS ve TURKCAST fuarlarının 06-08 Ekim 2022 tarihlerine ertelendiği duyuruldu.

Bu doğrultuda, TÜDÖKSAD olarak Ankiros/Turkcast fuarlarıyla eş zamanlı düzenleyeceğimiz 11. Uluslararası Döküm Kongremiz de aynı şekilde 06-08 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Ayrıca, Ankiros/Turkcast fuarlarının olmadığı yıllarda ülkemizin farklı şehirlerinde organize ettiğimiz ve normal şartlarda bu yıl 3. kez düzenlenmesi planlanan Ulusal Döküm Kongremiz hakkındaki çalışmalar devam etmektedir.

HM Ankiros fuarların önümüzdeki yıla ertelenmesinde; Covid-19 Pandemisinin dünyada yarattığı etkinin, uluslararası seyahat kısıtlamalarının ve devam eden belirsizliklerle birlikte katılımcıların ve paydaşların ortak taleplerinin etkili olduğunu belirtmiştir.

Bu süre içinde, tüm ulusal ve uluslararası tanıtım etkinliklerinin yeni tarihler ile yeniden planlanacağı belirtilerek; web sayfası, sosyal medya platformları ve dijital uygulamalarla katılımcıların ve fuar kapsamının geniş hedef kitlesiyle buluşturulmaya devam edileceği ifade edilmiştir.

Sektör mensuplarının bu noktada www.ankiros.com ve www.turkcast.com.tr platformlarındaki duyuruları ve tanıtım imkânlarını takip etmesi büyük önem taşımaktadır.

Önümüzdeki yıl tüm sektörün pandemisiz ve sosyal mesafe endişesiz şekilde bir araya gelerek özlem gidereceği bir ANKIROS/TURKCAST organizasyonu olması dileğiyle kararın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyoruz.

Gelişmeleri tüm sektör mensuplarıyla paylaşmaya devam edeceğiz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı