Avrupa Dökümcüler Birliğinde Görev Değişimi

Avrupa Dökümcüler Birliği CAEF Genel Kurulu 24-25 Eylül tarihlerinde İspanya'nın Bilbao kentinde gerçekleştirildi.

İspanya Dökümcüler Derneği FEAF ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe bir çok ülkenin sektörel birlik ve derneklerinden temsilciler katılım sağladı: Türkiye TÜDÖKSAD Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, İtalya Assofond, Fransa Fédération Forge Fonderie, Çek Cumhuriyeti Döküm Derneği, Finlandiya Dökümcüler Birliği, Almanya Bundesverband der Deutschen Gießerei-Industrie (BDG), Macaristan Öntészeti Szövetség, Polonya Odlewnicza Izba Gospodarcza, Slovenya Metal ve Metaller Harici Malzemeler Ticaret ve Sanayi Odası, Portekiz Associação Portuguesa de Fundição ve Birleşik Krallık ICME.

TÜDÖKSAD adına Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu'nun katıldığı organizasyonda; hammadde ve hurda fiyatları, genç iş gücü eksikliği, enerji maliyetleri ve tedarik zincirlerinin kırılganlığının yanı sıra otomotiv sektörünün geleceği öne çıkan konular oldu. Metal döküm sektörünün tüm dünyanın gündemindeki yenilenebilir enerji ve karbon nötr ulaşım hedeflerine ulaşılmasında vazgeçilmez bir unsur olduğunun altı çizildi.

İspanya FEAF başkanlığının sona ermesiyle birlikte CAEF dönem başkanlığı Fransız Forge Fonderie Federasyonu'na geçti ve federasyonu temsilen Groupe Bouhyer CEO'su Chiara Danieli yeni dönem CAEF Başkanı olarak göreve başladı.

TÜDÖKSAD olarak dönem başkanlığını devreden İspanya Dökümcüler Birliği FEAF'a katkıları ve ev sahipliği için teşekkür ediyor ve yeni dönem başkanı Fransa Fédération Forge Fonderie kuruluşuna ve Groupe Bouhyer CEO'su Chiara Danieli'ye başarılar diliyoruz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı