CAEF 2. Avrupa Kadın Dökümcüler Ödülü Sahibini Arıyor

CAEF Avrupa Dökümcüler Birliği, 9 Mayıs 2023 tarihinde yaptığı açıklamayla, endüstride çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik etmek amacıyla 2. Avrupa Kadın Dökümcüler Ödülü'ne başvuruların açıldığını duyurdu. Hatırlanacağı üzerine 1. Avrupa Kadın Dökümcüler Ödülünü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız E.Dilek Gündüz kazanmıştı.

Ödül, dökümhane endüstrisinde fark yaratan liderleri, profesyonelleri ve rol modelleri tanımak için tasarlanmıştır ve daha fazla kadının bu alanda kariyer yapmasına ilham vermektedir.

CAEF tarafından yapılan açıklamada;

"Avrupa endüstrisinin yeşil dönüşümünde döküm sektörü önemli bir rol oynuyor ve sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşmak için yeni neslin yeteneklerine ihtiyacımız var. Kadınlar bu stratejinin bir parçası olmalı, çünkü endüstrilerimizin ve ekonomilerimizin daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru dönüşümü için karşılaştığımız önemli zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı olacak olan, herkesin yeteneklerinin entegrasyonu olacaktır.

Kadınların sektöre tam entegrasyonu sadece yeni yetenekler geliştirmek için büyük bir fırsat değil, aynı zamanda sektör için önemli bir sorumluluk ve ODD'nin ve 2025'ten itibaren şirketlerimizin çoğu için geçerli olacak Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlama Direktifi'nin kilit bir yönü olan çeşitliliği artırma taahhüdünü göstermenin bir yoludur. CAEF üyeleri, dökümhane ve döküm endüstrisinde kadınların rolünün ve dökümhanelerimizde ve ilgili tedarik zincirlerinde kadınların kariyerlerinin gelişmesini sağlama ve mümkün kılma ihtiyacının son derece farkındadır.”

Ödül başvuruları;

- Şirketlerinin gelişimine katkıda bulunanlar
- Döküm üretiminde kullanılan bir sistemin veya sistemlerin uygulamalı olarak incelenmesinde yer alan ve katkı yapanlar
- Döküm sektörüne kadınları kazandırmak için kişisel çabalarda bulunanlar için açıktır.

Katılmak isteyenler başvurularını kendileri yapabilir veya kuruluşları / şirketleri tarafından aday gösterilebilir.

Her bir başvuru; ödül için değerlendirilmesi istenen başarıyı özetleyen en fazla 600 kelimelik bir makale (veya kısa bir video) ile birlikte sunulmalıdır. Destekleyici bilgi ve kanıtlar, resimler, sosyal medya paylaşımları, makaleler ve/veya videolar gibi, başvurunun bir parçası olarak sunulabilir. Kazanan, CAEF bünyesindeki jüri heyeti tarafından belirlenecektir.

*Ödül töreni; kazananın davet edileceği ve onurlandırılacağı GIFA/NEWCAST'da, 15 Haziran 2023 tarihinde Düsseldorf, Almanya'da düzenlenecek olan Uluslararası CAEF Forumu'nda yapılacaktır.*

Tüm başvurular ve sağlanan bilgiler son derece gizli tutulacaktır ve jürinin kararı nihaidir.

CAEF, adayları ve örnek hikayeleri başvuru sahibinin izniyle medyada yayınlama hakkını saklı tutar.

Avrupa Kadın Dökümcüler Ödülü için başvuru yapmak için son tarih 19 Mayıs 2023'tür.

Başvurularınızı ([email protected]) adresine gönderebilirsiniz.

İlham verici kişilikleri ve hikayeleri tanımak için sabırsızlanıyoruz!

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı