CAEF - Avrupa Dökümcüler Birliği Managing Directors Toplantısı Gerçekleşti

CAEF - Avrupa Dökümcüler Birliği’nin yıllık olağan Yöneticiler (Managing Directors) toplantısı 7 Aralık 2018 tarihinde Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşti. Almanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hırvatistan, İngiltere, İspanya, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz ve Türkiye Dernek ve Birlik yöneticileri ile CAEF yetkililerinin katıldığı toplantıda derneğimizi, Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu temsil etti.

1 Ocak 2019 itibariyle görevini Heiko Lickfett’e devredecek olan mevcut Genel Sekreter Max Schumacher’in son kez yönettiği toplantıda öncelikle CAEF’in 2018-2019 dönemi faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Bunlarla ilgili üyelerle görüş alışverişinde bulunuldu.

Bunun yanında Avrupa ve dünyada ekonomik durum ve döküm alıcısı sektörlerdeki gelişmeler ile bunlara ait 2019 tahmin ve beklentileri katılımcılar ile paylaşıldı. Söz konusu gelişmelerin döküm sektörüne olası etkilerinin tartışıldığı toplantıda katılımcılar, ülkelerindeki genel ekonomik görünüm ve döküm sektörlerindeki gelişmeler ile 2019 beklentileri hakkında kısa birer sunum yaptı.

Döküm sektörü ve alıcı sektörlere yönelik 2018 verilerini ve 2019 beklentilerini içeren raporumuza kısa bir süre içinde, web sitemizin Üye Alanı bölümünden ulaşabileceksiniz.

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Heiko Lickfett (solda), CAEF Genel Sekreterlik görevini Max Schumacher’den devralacak.

CAEF Managing Directors toplantısı katılımcıları.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı