CastForge Fuarı Beklentileri Aştı

Döküm, İşleme ve Dövme Ürünler İhtisas Fuarı 21 - 23 Haziran tarihlerinde Almanya da gerçekleşti.

“CastForge, ilk etkinlikten ve zorlu aradan bu yana etkileyici bir gelişme kaydetti. İkinci kez düzenlenen CastForge ilk etkinliğe kıyasla katılımcı sayısını iki katına çıkardı. Katılımcıların %68 Almanya dışından olmak üzere 323 firma yer aldı.

Türkiye’den TÜDÖKSAD ile birlikte 35 firma katıldı. Bu firmaların 19 tanesi Derneğimizin Üye Dökümhanelerinden oluşmuştur.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Emre Giray, Dernek Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen ile birlikte stantları ziyaret ederek üyelerimiz ve ülkemizi fuarda temsil eden firmalar ile görüştü.

Ayrıca, Tunçağ Cihangir Şen, fuarda bir sunum yaparak Türkiye Metal Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra TÜDÖKSAD Akademi & Dökümhane.net platformları hakkında bilgi verdi.

Almanya'dan sonra en iyi temsil edilen ülkeler İtalya, Fransa, Türkiye, Avusturya ve İsviçre oldu. Toplam 40 ülkeden 3500 ziyaretçi Stuttgart'a geldi.

Ticari ziyaretçilerin çoğunluğu satın alma, işletme/kurum ve operasyon yönetimi, imalat, üretim veya kalite kontrol ile satış ve dağıtım alanlarında çalışan kişilerden oluştu. Ticari ziyaretçilerin kalitesi bu nedenle yüksekti.

CastForge beklentileri  fazlasıyla karşıladı ve sektör adına hem katılımcı firmalar hem de fuar ziyaretçileri mutlu ayrıldı. Görünen o ki CastForge ilerleyen zamanlarda daha kalabalık fuar olma yolunda ilerleyecek.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

187

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı