Dirinler Döküm Rüzgar Türbini Üretimine Yönelik Faaliyetlerini ve Yeni Projelerini Açıkladı

3-4-5 Ekim 2019 tarihlerinde İzmir’de 5.si gerçekleştirilen 5.İZMİR RÜZGÂR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ’nde 2000’li yılardan bu yana Rüzgâr Enerjisi alanında faaliyet gösteren Tüdöksad üyelerinden Dirinler Dökümhanesi adına Satış Sorumlusu Metin Yusufoviç, Dirinler Dökümün bu alandaki faaliyetlerini ve gelecek hedeflerini anlatan bir sunum yaptı.

4 Ekim 2019 Cuma Günü Saat 14:00-16:00 arasında gerçekleştirilen YERLİ RÜZGÂR ENDÜSTRİSİ-2 isimli Oturumda konuşmacılar özellikle ‘’Yerli Üretim İzmir’’ Başlığı altında İzmir ve cıvar bölgelerinde gerçekleştirilen Rüzgar Endüstrisine yönelik faaliyetleri detaylıca aktarma ve katılımcılar ile görüşme imkanı buldu.

Bu çerçevede, Dirinler Döküm adına Metin Yusufoviç in aktardığı sunumda;

Ülkemizin Döküm ve Demir Dökümü özelinde geldiği nokta, Rüzgâr Endüstrisinde kullanılan Dökme Demirden parçaların üretim şekilleri ve bunlara yönelik üretim süreçleri Dirinler Dökümhanesinde, 1974 bu yana gerçekleştirilen yenilikçi ve başarı odaklı çalışmalar örnek gösterilerek anlatılmıştır.

Sunumda, Dirinler Dökümün Rüzgar Türbini üretimine yönelik, halen ürettiği parçalar aktarılmış, devam eden ve yeni başlayacak olan projeler ile üretilmesi planlanan döküm parçaları özetlenmiştir.

Oturumun soru cevap kısmında Dirinler Dökümün İzmir’in kuzeyinde kurmayı planladığı yaklaşık 150.000m² yeni Dökümhane ve İşleme hollerinin müjdesi verilmiş, ülkemizin ve bölgemizin bu alanda ki gelişme potansiyeli üzerinde durulmuştur.