EUROGUSS Fuarı 8-10 Haziran 2022'de Gerçekleşecek

Nürnberg Messe tarafından yapılan açıklamada; EuroGuss 2022 Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarı fuarının 08-10 Haziran 2022 tarihlerine ertelendiği duyuruldu.

Yapılan açıklamada; 18-20 Ocak 2022 olarak planlanan etkinlikle alakalı, Covid-19 vaka sayılarındaki artış dolayısıyla yaşanan belirsizlikler sebebiyle bir değerlendirme yapıldığı ifade edildi. Fuar idaresi tarafından gerçekleştirilen anketle birlikte, katılımcılar, diğer paydaşlar ve sektörel birliklerin talebi doğrultusunda EUROGUSS 2022'nin 8-10 Haziran 2022 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Fuarın kapsamında ve hol planlarında herhangi bir değişiklik olmamakla birlikte 18 Ocak 2022'de gerçekleşecek Avrupa Basınçlı Döküm Ödül töreninin ise planlandığı şekilde yapılacağı ve internet üzerinden canlı yayınlanacağı duyuruldu.

Açıklamalarda bulunan NürnbergMesse EUROGUSS Direktörü Christopher Boss, “EUROGUSS 2022'yi erteleyerek, birçok katılımcı ve sektör temsilcisinin Ocak 2022'de yüz yüze bir etkinlik düzenlemeyle ilgili endişelerini dikkate alıyoruz” dedi. “Özellikle politik olarak ölçülemeyen durumlar ve değişken vaka sayıları ve bunun sonucunda ziyaretçilere yönelik olası seyahat yasakları, katılımcı ve ziyaretçi beklentilerini karşılamanın mümkün olup olmayacağı konusunda şüphelere yol açtı. Bu nedenle EUROGUSS 2022'yi, önceki yıllarda vaka sayılarının her zaman çok daha düşük seviyede olduğu yaz aylarında düzenlemeye karar verdik. Uluslararası basınçlı döküm endüstrisini Haziran ayında Nürnberg'e ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki yıl fuara ülkemizden katılım sağlayacak tüm kuruluşlarımız için verimli ve faydalı bir EUROGUSS organizasyonu olması dileğiyle kararın tüm taraflar için hayırlı olmasını diliyoruz.

Gelişmeleri tüm sektör mensuplarıyla paylaşmaya devam edeceğiz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.
TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

176

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı