Hint Otomotiv Grubuna Derneğimiz ve Üyelerimiz Hakkında Bilgi Verildi

Hindistan’ın önemli sanayi gruplarından biri olan BADVE ENGINEERING LTD. otomotiv sanayi OEM’lerine Tier1 pozisyonunda ürünler imal etmekte olan grubun üst düzey yetkilileri ile Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği - TAYSAD merkezinde bir araya gelindi.

Ülkemizin döküm ve metal işleme alanlarında faaliyet gösteren kuruluşları ile ortaklık arayışında olan yetkililer bir sunum gerçekleştirerek kuruluşlarını tanıttı.

2017-18 geliri, son 7 yıldaki % 25’lik büyüme trendini koruyarak, 500 Milyon ABD Doları'nı aşan grubun Hindistan genelindeki 26 tesisinde, metal parçaları (sac metal, boru ve imalat), aynalar ve süspansiyon parçalarının yanı sıra plastik enjeksiyon tekniği ile de çeşitli parçalar üretiliyor. Yakın zamanda yine Hindistan’da bulunan bir demir dökümhanesini satın alma girişiminde bulunan grubun müşterileri arasında ise Tata, Mahindra, Bajaj, Honda, Hero, Volvo, JLR ve Honeywell gibi firmalar bulunuyor.

Grup yetkilileri ortaklık arayışının temel amacını; müşteri tabanını genişletmenin yanı sıra döküm ve metal işleme endüstrileri nezdinde Avrupa'da uygun bir teknoloji ortağı ile stratejik bir ittifak yaratmak olduğunu belirtiyor.

Türkiye’nin, hem gelişmiş otomotiv endüstrisi hem de Avrupa ve Asya pazarlarına kapı açan stratejik konumu ile böyle bir ittifak için ideal bir fırsat sunması doğrultusunda ülkemizi ziyaret eden yetkililere TAYSAD merkezinde bir tanıtım yapıldı.

Toplantıya Derneğimizden katılan Genel Sekreterimiz Koray HATİPOĞLU ve İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir ŞEN genel olarak Türk Döküm Sektörü hakkında bilgiler verdi ve TÜDÖKSAD üyelerini tanıttı.

Firma ile ilgili daha fazla bilgi talebi bulunan üyelerimiz [email protected] adresinden Gen.Sek. Koray HATİPOĞLU'na ulaşabilirler.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı