İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödülleri

Geçen yılı 8,2 milyar dolarlık bir ihracat ile kapatan ve 2019 yılında ise 10 milyar dolarlık bir ihracat hedefleyen İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödül Töreni'nde, geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki'nin ev sahipliğinde, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle'nin katılımıyla gerçekleştirilen törende, 21 farklı kategoride 64 ödül sahiplerini buldu.

Dernek Üyelerimizden; Trakya Döküm, Körfez Döküm, Aslar Pres Döküm, İstikamet Döküm, Tuğçelik Alüminyum, Çemaş Döküm ve Entil Endüstri Yatırımları 2018 yılında ilk 100 ihracatçı firma arasında yerlerini aldılar.

Ayrıca Demir Çelik Döküm Mamüller Kategorisinde; Trakya Döküm San. ve Tic. A.Ş. birinci, Körfez Döküm Sanayi Tic. A.Ş. ikinci, İstikamet Döküm A.Ş. üçünçü oldu. Ödül olan ve ilk 100 ihracatçı firma arasına giren üyelerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

(Kaynak:İDDMİB)

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı