İran'lı Döküm Firması Yetkililerinden TÜDÖKSAD'a Ziyaret

İran’ın önemli sanayi kuruluşlarından biri olan EST ENGINEERING GROUP, özellikle savunma sanayine yönelik alüminyum ve magnezyum alaşımlarından gravite döküm ve alçak basınçlı döküm tekniği ile ürünler imal eden, şirketinin üst düzey yetkilileri ile TÜDÖKSAD merkezinde bir araya gelindi.

Ülkemizde benzer ürün gamına sahip ve döküm alanında faaliyet gösteren kuruluşlar ile ortaklık arayışında olan yetkililer kuruluşları hakkında kısa bir tanıtım yaptı.
Firma yetkilileri ortaklık arayışının temel amacının; döküm endüstrisi nezdinde, hem iç pazar hem de Avrupa Bölgesi için uygun bir teknoloji partneri ile bir girişim ortaklığı yaratmak olduğunu belirtti.

Türkiye’nin, hem gelişmiş savunma endüstrisi hem de Avrupa ve Asya pazarlarına kapı açan jeopolitik konumu ile böyle bir ortaklık için ideal bir fırsat sunması doğrultusunda ülkemizi ziyaret eden yetkililere TÜDÖKSAD merkezinde bir tanıtım yapıldı.

Toplantıda Genel Sekreterimiz Koray HATİPOĞLU ve İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir ŞEN genel olarak Türk Döküm Sektörü hakkında bilgiler vererek, TÜDÖKSAD'ı ve TÜDÖKSAD üyelerini tanıttı.

Önümüzdeki günlerde TÜDÖKSAD üyelerine genel bir duyuru yayınlanarak ortak girişim teklifi ile ilgilenen işletmerimizin söz konusu şirket yetkilileri ile irtibata geçmesi sağlanacaktır.

Firma ile ilgili daha fazla bilgi talebi bulunan üyelerimiz [email protected] adresinden İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen'e ulaşabilirler.