On İkinci Kalkınma Planı Çalışmaları Başladı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından yürütülen, 2024-2028 dönemini kapsayacak On İkinci Kalkınma Planına yönelik çalışmalar, özel ihtisas komisyonu ve çalışma grubu toplantıları ile başladı.

Ana Metal Sanayii Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı TOBB Demir ve Demir Dışı Metaller Meclisi Başkanı ve TÇÜD Genel Sekreteri Veysel Yayan’ın başkanlığında, 28 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu’nun komisyon üyesi olarak katıldığı toplantıda öncelikle grubun çalışma ve raporlama sistemi hakkında yapılan bilgilendirme yapıldı. Ardından Ana Metal Sanayii içinde yer alan alt sektörlerin uluslararası pazarlardaki konumu, küresel gelişmelerin sektörlere etkileri, rekabeti zorlaştıran hususlar ve bunların iyileştirmesine yönelik çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantıda ayrıca plan dönemine ilişkin hedefler ve bunlara yönelik amaçlar da genel kapsamda değerlendirildi.

Çalışma Grubunun sonraki toplantısı 18 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşecek. Bu süreçte sektörümüzün kısa, orta ve uzun vadeli sorunları, bunlara yönelik çözüm önerileri ve hedefleri konusunda planda yer alacak hususlara yönelik görüşü ve talebi olan üyelerimiz Derneğimiz ile iletişime geçebilir.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

199

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı