Ostimtech Fabrika ile İstihdam Garantili Eğitim

Ostim Teknik Üniversitesi ve Ankara Kalkınma Ajansı iş birliği ile kurulacak “OSTİMTECH Fabrika” ile Ankara’da genç istihdamı artacak.

OSTİM’de sanayinin merkezinde kurulan Ostim Teknik Üniversitesi, nitelikli genç istihdamın arttırılması için kolları sıvadı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklenmesi uygun bulunan “OSTİMTECH Fabrika” için imzalar atıldı. 

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek tarafından imzalanan sözleşme ile Ankara’da nitelikli istihdamın artırılması amaçlanıyor. OSTİM Teknik Üniversitesi Yerleşkesi’nde kurulacak OSTİMTECH Fabrika, mesleki yetkinliklerin kazandırılacağı tam donanımlı bir yapı olarak hizmet verecek.

İSTİHDAM GARANTİLİ EĞİTİM

Atölyelere, fikri haklar ve ticarileşme, sertifikasyon ve kuluçka merkezlerine yer verilecek yapıda, OSTİM Teknik Üniversitesinin donanımlı akademisyenlerinin oluşturduğu müfredat ile nitelikli işsizlere ve girişimci adaylarına yetkinlik kazandırılacak. Proje kapsamında istihdam garantili eğitimler verilecek.

Ayrıca OSTİM teknoloji kümeleri ile yakın iş birliği sağlanacak, mesleki ve teknik alanlardan mezun işsizlere sektör ihtiyaçlarına yönelik yetkinlik eğitimleri verilecek ve istihdam garantisi sağlanacak. Öte yandan girişimcilik potansiyeli olan teknik becerisi yüksek nitelikli işsizlere, tekno-girişim koçluğu ve kuluçka hizmetleri sunulacak. Projenin kamu, sanayi, üniversite iş birliklerine örnek olması bekleniyor.

 

 

(Kaynak: Sanayi Gazetesi)