Tedarikçi Komite Toplantısı Gerçekleşti

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Tedarikçi Komitesinin bu yılki ilk toplantısı 24 Ocak Pazartesi günü video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

TOBB Döküm Sanayi Meclisi Başkanı Sayın Uğur Kocaoğlu'nun güncel elektrik ve doğalgaz sıkıntılarına ilişkin verdiği bilgiler sonrasında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Umur Denizci ve Komite başkanımız Sayın Adnan Aytekin’in kısa açılış konuşmasıyla birlikte gündem maddelerine geçildi.

Toplantıya katılan tedarikçi üyelerimizin yetkilileri sözü alarak pandemi süreci ve 2022 yılıyla ilgili beklentileri değerlendirdi ve ülkemizin şu ana kadarki süreçte geldiği konuma dikkat çekti. Özellikle yurtdışından ülkemize kayan döküm siparişlerinin giderek arttığı vurgulanarak diğer ülkelere göre avantajlı konumda olduğumuz belirtildi. Hammadde ve lojistik fiyatlarındaki artışların seyrinin sektörün gelecek dönem performansında belirleyeceği olacağı da altı çizilen noktalardan biri oldu.

Sonrasında, Dernek Genel Sekreteri Serter Koray Hatipoğlu güncel Dernek faaliyetleri, metal döküm sektörünün ve döküm alıcısı endüstri kollarının mevcut durumlarına dair paylaşım gerçekleştirdi.

Sayın Hatipoğlu, son dönemde gündemin başındaki maddelerden “Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Vergisi (SKD) Tasarısı” hakkındaki son gelişmeleri irdeleyerek Derneğimizin 9 Şubat 2022 Çarşamba günü Bilgilendirme Günü etkinliği düzenleyeceğini belirtti.

Etkinliğimize katılım için kayıtlar devam etmekte olup;
Katılım Linki: https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZUuf-2pqjwsHNILKkNmCTH8-1SjFoy7BK_p

Sonraki gündem maddesinde, İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ C. Şen, ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

(Daha fazla bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için proje web sayfasını ziyaret edebilir ve Linkedin hesabını takip edebilirsiniz: Web: https://chromafor.eu/ Linkedin: https://www.linkedin.com/company/chromafor/)

Dilek ve temenniler dile getirildikten sonra toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

197

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı