Tedarikçi Komite Toplantısı Online Olarak Düzenlendi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Tedarikçi Komite toplantısı 1 Temmuz Çarşamba Günü video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk olarak Dernek Genel Sekreteri Serter Koray Hatipoğlu pandemi süreci ve normalleşme dönemine geçişte hem döküm sektöründe hem de döküm alıcısı endüstri kollarında mevcut durum ve beklentilere dair sunum gerçekleştirdi ve Avrupa Dökümcüler Birliği'den gelen güncel bilgiler paylaşıldı.

Sonrasında toplantıya katılan tedarikçi üyelerimizin yetkilileri sözü alarak pandemi süreci ve yılın geri kalan bölümüyle ilgili beklentileri değerlendirerek tahminlerini dile getirdi.

Ayrıca, 12 - 14 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek Ankiros / Annofer / Turkcast fuarına dair hazırlıklar ve düzenlemeler de konuşuldu. HM Ankiros Fuarcılık Genel Müdürü Sn. İbrahim Anıl güncel çalışmalar ve protokoller hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, fuarların düzenlenmesiyle ilgili tüm resmi düzenlemeleri ve uluslararası protokolleri takip ettiklerini belirterek, tüm paydaşların verimli bir fuar geçirmesi adına çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Ayrıca, Derneğimizin İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ C. Şen TÜDÖKSAD tarafından fuar ile eş zamanlı düzenlenen 11. Uluslararası Döküm Kongresi'ne dair güncel bilgileri komiteye sundu ve sonrasında kongre sponsorluk sürecinin de yakın dönemde başlamasına ve duyuruların yayınlanmasına karar verilerek toplantı sona erdi.

 

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

197

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı