TÜDÖKSAD 11.Uluslararası Döküm Kongresi İçin Geri Sayım Başladı

TÜDÖKSAD olarak 11. Uluslararası Döküm Kongremizi “Dökümün Geleceğini Konuşuyoruz” temasıyla 06 – 08 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz.

Turkcast Hol 7 C170 numaralı TÜDÖKSAD Etkinlik Alanında gerçekleşecek Kongremizin sunuş ve etkinlik programını ekte inceleyebilirsiniz. 3 gün sürecek Kongremiz içerisinde toplam 6 oturumda 37 sözlü sunum ve 11 poster sunumu gerçekleştirilecek.

6 Ekim günü saat 10:30’da başlayacak açılış törenimizde birbirinden değerli davetli konuşmacılarımız bizlerle olacak:

Türk Döküm Sektörünün Duayenlerinden Yaylalı GünayDünya ve Türk Döküm Sektörü Gelişimi ve Geleceği” başlıklı sunumuyla sektörümüze ışık tutacak. Ardından CAEF Avrupa Dökümcüler Birliği’nden Dr. Fynn-Willem Lohe ve WFO Dünya Dökümcüler Birliği’nden José Javier González, Avrupa ve Dünya’daki Döküm Sektöründeki gelişmelerden bizleri haberdar edecekler.

TÜDÖKSAD Etkinlik Alanı’nda bu yıl dördüncü defa döküm gösterisi düzenlenecek. İstanbul Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metalurji Teknolojileri Alanı öğrencileri ile Cevdet Usta iki ayrı döküm gösterisi gerçekleştirecekler.

3 gün boyunca belirli saatlerde yapılacak döküm atölyesi çalışmalarında genç ziyaretçilerimize metal döküm tekniği, katılaşma ve döküm hatalarıyla ilgili bilgiler aktarılacak.

Etkinlik alanımızın Döküm ve Sanat kısmında ise Bihrat Mavitan’ın hazırlayacağı Döküm Heykel Sergisi fuar boyunca ziyaret açık olacak.

Kongre programı haricinde, TÜDÖKSAD & İTÜ iş birliğinde hazırlanan “CHROMAFOR Metal Döküm Sektöründe Döngüsel Ekonomi: Avrupa’dan Türkiye’ye” Bilimsel Yayın Çalışması ise,

21. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi Döküm Sempozyumunda (Salon Karadeniz) 8 Ekim Cumartesi günü saat 15:50 - 16:10 arasında sözlü şekilde katılımcılara sunulacak.

Tüm üyelerimizi ve sektör paydaşlarımızı Kongremizde ve etkinliklerimizde görüşmeyi diliyoruz.

 

 
 
 
 
 
 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı