TÜDÖKSAD 3. Ulusal Döküm Kongresi Hazırlıkları Başladı

Kongre hazırlıkları kapsamında 4 Kasım 2022 Cuma günü Zoom üzerinden bir araya gelen TÜDÖKSAD Kongre Danışma Kurulu üyeleri kongrenin içerik ve formatı hakkındaki önerileri masaya yatırdı.

TÜDÖKSAD Akademi çatısı altında ilki 2017 yılında Eskişehir’de, ikincisi ise 2019’da İzmir’de gerçekleşen ve sektörün büyük ilgi gösterdiği Ulusal Döküm Kongresinin üçüncüsü 2023 sonbaharında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Danışma Kurulu toplantısının ilk gündem maddesinde TÜDÖKSAD Genel Sekreteri Koray Hatipoğlu’nun son dönemdeki Dernek faaliyetlerini özetlediği bilgilendirme sunumu takip edildi.

İkinci maddede, İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen’in paylaştığı istatistikler doğrultusunda 6 – 8 Ekim 2022 tarihlerinde Ankiros / Turkcast fuarıyla eş zamanlı gerçekleştirilen 11. Uluslararası Döküm Kongresi’ne dair değerlendirmeler dile getirildi.

Değerlendirmeler neticesinde; oldukça verimli geçen ve yaklaşık 1000 delegenin takip ettiği 11. Uluslararası Döküm Kongresinin her açıdan başarılı bir etkinlik olduğu görüşü vurgulandı.

Toplantının 3. gündem maddesinde, 2023 yılı sonbahar aylarında Ankara’da düzenlenmesi planlanan TÜDÖKSAD 3. Ulusal Döküm Kongresi’ne dair hazırlık çalışmaları ve öneriler masaya yatırıldı.

Yapılan fikir alışverişleri doğrultusunda; toplamda iki gün sürmesi planlanan Kongre kapsamının panellerden oluşmasına, Panel başlıkları ve ilgili moderatörlerin tespit edilerek çalışmalara başlanmasına karar verildi.

Genç döküm mühendisleri ile bitirme ödevlerini ve tezlerini metal döküm alanında hazırlayan öğrencilere yönelik Genç Araştırmacılar ödülü organizasyonu için çalışma yapılması kararlaştırıldı.

Kongre kapsamında teknik geziler ve sosyal programlar hazırlanması da görüşüldü ve 2. Danışma Kurulu toplantısının 20 Ocak 2023 Cuma günü gerçekleştirilmesine karar verildi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı