TÜDÖKSAD 5. Erdoğan Nas Çevre Ödülü Başvuruları Açıldı

Türkiye metal döküm sektörünün uluslararası standartlara ve mevzuatlara göre sürdürülebilir büyümesini sağlamak, çevre yönetimini desteklemek ve çevre yönetimi uygulamalarında fark yaratan nitelikli tesisleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışmamız, bu yıl 19-21 Eylül 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek 12. Uluslararası Döküm Kongresi kapsamında beşinci kez organize edilecektir.

TÜDÖKSAD’ın ana hedeflerinden biri olan sektörel iyi uygulamaların yaygınlaştırılması ve üyelerimizin bu konuda bilinçlendirilmesi bağlamında, çevre sorunları TÜDÖKSAD tarafından sektörün bugün ve yarın için en önemli gündem maddesi olarak ele alınmaktadır.

Günümüz koşullarında, kaliteli ürünlerle rekabet koşullarında sağlanan istikrarın ancak uluslararası çevre ve çalışma şartlarına uyma kararlılığı ile sürdürülebilir olabileceği bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.

Bu yılki yarışmada sürdürülebilirlik ile ilgili maddeler daha da detaylandırılmış olup, değerlendirme ekibinde İstanbul Sanayi Odası’ndan bir uzman da yer alacaktır.

TÜDÖKSAD üyesi tüm döküm sanayi tesislerini bu prestijli ödüle başvurmaya davet ediyoruz!

  • Yarışmaya katılan dökümhanelerin başvuru dosyaları değerlendirme ekibi tarafından incelenecek ve tesis ziyaretleri gerçekleştirilecektir.
  • Değerlendirme ekibinin hazırladığı raporlar, yarışma sonuçlarını belirleyecek olup; ödül almaya hak kazanan tesis/tesisler, tüm bu süreçlerin sonunda, 19-21 Eylül 2024 tarihlerinde gerçekleşecek 12. Uluslararası Döküm Kongresi Açılış Töreni'nde ilan edilecektir.
  • Bu yarışma sayesinde üyelerimizin doğal bir kıyaslama sürecine gireceğini ve sektördeki konumlarını net bir şekilde belirleyebileceklerini, ülkemizin de uluslararası seviyesini ortaya koyacağını umuyoruz.
 
 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

202

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı