TÜDÖKSAD Çelik Komitesi Toplantısı Gerçekleşti

TÜDÖKSAD Çelik Komitesi toplantısı 5 Haziran Cuma günü online olarak gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Genel Sekreter Serter Koray Hatipoğlu Derneğimizin Covid-19 sürecindeki yoğun faaliyetlerinin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren konularla alakalı kamu nezdinde bulunulan girişimleri paylaştı. Sonrasında, salgın sürecindeki küresel ekonomik görünüme ve gelecek öngörülerine dair uluslararası kurumlar tarafından yayınlanan analizler ve dosyalar irdelendi.

İkinci maddede, Komite üyeleri salgının döküm sektörü üzerindeki etkilerini ve genel ekonomik gidişatı değerlendirdi. Bu dönemde özellikle artan maliyetlere, pazarlama faaliyetlerinde dijital teknolojilerin öne çıkmasına, sektör paydaşları arasında artan bilgi paylaşımı ihtiyacına dikkat çekildi. Gelecek dönemde dijital teknolojilerinin iş hayatının her alanında ağırlığının artacağı ve ekonomiye dair verilerin güncel ve doğru bakış açılarıyla izlenmesinin işletmelere büyük fayda sağlayacağı vurgulandı.

Toplantı Komite Üyelerinin yukarıda bahsedilen hususlara paralel seminer taleplerinin ve gelecek dönem TÜDÖKSAD Çelik Komitesi çalışmalarına dair beklentilerinin paylaşımıyla son buldu.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

188

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı