TÜDÖKSAD’dan Deprem Bölgesine Ziyaret

TÜDOKSAD Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretimiz Sanayi Gazetesi web sayfasında yer edindi.

TÜDÖKSAD’dan Deprem Bölgesine Ziyaret: Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDOKSAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremden etkilenen Adana, Gaziantep, Malatya ve Elazığ illerindeki üyelerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen 6 Şubat depremlerinden sonra bölgede yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için yardım kampanyası düzenleyen TÜDÖKSAD, üyelerinden gelen yardımlarla Hatay-İskenderun ve Adıyaman Besni’de mobil mutfak ve fırın kurarak depremzedelere sıcak ekmek ve yemek dağıtımında bulunmuştu. Ayrıca çeşitli sanayi ve ticaret odaları aracılığıyla bölgeye 19 adet konteyner göndermişti. Depremden sonra yardım kampanyasına nakdi yardımlarda bulunan üyeler ayrıca TÜDÖKSAD aracılığıyla bölgeye dorse, jeneratör, mobil mutfak ile mobil mutfaklar için market alışverişi desteğinde de bulunmuştu.

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe ve beraberindeki heyet Özgümüş Döküm, Aslankaya Döküm, Dökümaş, Mert Döküm, Tan Çelik ve sektör firmalarından Gaziantep Çelik Döküm, Nano Metalurji ve Esak Alüminyum firmalarını ziyaret etti.

Başkan Efe, ülkede bir daha bu tür felaketler yaşamaması temennisinde bulunarak tüm üye ve sektör firmalarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Haberin yayınlandığı diğer kaynaklar;

Metal Dünyası

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

199

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı