TÜDÖKSAD, DEPREM BÖLGESİNE YARDIMLARA DEVAM EDİYOR

Üyelerimizin desteğiyle deprem bölgesindeki yaraların sarılmasına yönelik çalışmalara başlamıştık. Bölgedeki üyelerimizle süregelen görüşmelerimiz sonucu Yönetim Kurulu toplantımızda Dernek olarak seyyar mutfak ve seyyar fırın temin edilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştı. Bu kapsamda üyelerimizden topladığımız yardımlar ile 2 adet seyyar mutfak ve seyyar fırın satın alındı.

Birer adet seyyar mutfak ve seyyar fırın Adıyaman’ın Besni ilçesine, diğer seyyar mutfak ve seyyar fırın İskenderun’a ulaştırıldı. Akabinde bu ekipmanın sürdürülebilirliği için gerekli erzak, enerji, eleman vb. tüm ihtiyaçları da yapılan çalışmalar sonucunda sağlandı.

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Üyelerimiz hem Adıyaman Besni’de, hem de Hatay İskenderun’da çalışmalara bizzat yerinde katıldı. Kurulum aşamasından başlayarak sürecin hep içinde kalan Yönetim Kurulu Üyelerimiz seyyar mutfak ve seyyar fırının işletme tarafını üstlenerek hızlıca üretime geçmelerini sağladı.

Bunun dışında farklı ihtiyaçların karşılanması için de bölge ile temas halindeyiz. Adıyaman Besni ilçesini ihtiyacı doğrultusunda 10 adet mobil tuvaletimiz (wc) bölgeye ulaştırılarak depremzedeler için kullanıma hazır hale getirildi.

BAKANLIKTAN ZİYARET

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, Adıyaman Besni İlçesine kurduğumuz seyyar mutfak ve seyyar fırınımıza Bakanlık yetkilileri gelerek hijyen kontrolü gerçekleştirdiler. Kontrollerin ardından Derneğimize teşekkür ederek bu zor günde yapılan yardımları unutmayacaklarını ilettiler.

BÖLGEYE YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Yardım tırlarımızın bulunduğu bölgeler ile sürekli iletişim halinde olmaya devam ediyoruz. İhtiyaçları en kısa sürede sağlayıp, Kızılay koordinasyonuyla yardımları kesintisiz şekilde vermeye özen gösteriyoruz. Yapılan yardımları anlık olarak üyelerimiz ile paylaşarak şeffaflığa önem veriyoruz. Bir haftalık süreçte seyyar fırınlarımızda 101.500 ekmek seyyar mutfaklarımızda 9.300 kişilik yemek pişirilip depremzedelere dağıtıldı.

20 Şubat Pazartesi günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, yapılacak yardımlar hakkında yeni adımlar atıldı. Alınan ortak kararla toplandığımız yardımlar ile depremzedeler için konteynır alınmasına karar verildi. Alınacak konteynırlar en yakın zaman da ihtiyaç durumuna göre bölgeye dağıtılmaya başlanacak.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı