TÜDÖKSAD Gedik Üniversitesi Olası İş birlikleri İçin Bir Araya Geldi

Derneğimiz Genel Sekreteri Koray Hatipoğlu, Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci ve İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Şen 15 Ekim Salı günü internet üzerinden yapılan toplantıda Gedik Üniversitesi yönetimiyle bir araya geldi.

Üniversite Rektörü Sayın Nihat Akkuş, Genel Sekreteri Sayın Ahmet Tolga Önder, Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Derya Can ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Sayın İsmail Özdemir’in katıldığı görüşmede Metal Döküm Sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına dikkat çekildi. Öğrencilerin sektör hakkındaki farkındalığını arttırarak sektörümüzün bu ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılabilecek iş birliklerinin önemine değinildi.

Gedik Üniversitesi Rektörü Sayın Nihat Akkuş dünyanın tek “Sanayi Üniversitesi” olduklarını vurgulayarak gençleri sektöre hazırlamak için gerçekçi bir yaklaşım doğrultusunda tüm imkânlarını seferber ettiklerini belirtti. TÜDÖKSAD ile birlikte hem gençlere hem de sektör çalışanlarına yönelik eğitim programları oluşturmayı önererek bu kapsamda sertifikasyon altyapısının da oluşturulabileceğini ifade etti.

Genel Sekreter Koray Hatipoğlu TÜDÖKSAD’ın son dönemdeki mesleki eğitim ve gençlere yönelik Dökümhane.net projesi hakkında bilgiler paylaşarak işbirliklerine açık olduklarını ve konuyu değerlendirerek eğitim programları oluşturmak üzere görüşmelere başlanabileceğini belirtti.

İki kurum arasındaki muhtemel iş birliklerinin Metal Döküm Sektörünün geleceği için çok faydalı olacağı bir kez daha vurgulanarak toplantı sona erdi.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı