TÜDÖKSAD Taşıt Komitesi Toplantısı Gerçekleşti

Taşıt Komitesi toplantısı 22 Ekim Salı günü Ertuğ Metal ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İstanbul Başakşehir'de yer alan tesiste yapılan toplantıda bir araya gelen komite üyeleri otomotiv sektörü özelinde 2019 yılının üç çeyreğine dair bir değerlendirme yaparak son çeyrek ve 2020 yılı ile ilgili beklentileri masaya yatırdı. Sektörel derneklerin yayınladığı iç pazar araç üretim ve satış istatistiklerinin yanı sıra ihracat rakamları da değerlendirildi.

2019 yılında yaşanan daralma, elektrikli araçlara geçişte yaşanan sıkıntılar, hammadde ve enerji maliyetleri ile döviz kurlarındaki artışlar neticesinde belirsizliklerin devam ettiği vurgulanarak global pazarlardaki gelişmelerin yakından takip edilmesinin faydalı olacağı belirtildi.

Global otomotiv sektörü göstergelerinde 2020 yılında da ticaret savaşları, yeni düzenlemeler ve tarifeler, AB bölgesindeki belirsizlikler ve e-mobilite trendlerinin belirleyici olacağı paylaşıldı.

Sonrasında, toplantıya Derneğimizi temsilen katılan İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen Tüdöksad Akademi ve Dokumhane.net çalışmaları ile 30 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecek olan Tüdöksad 2. Ulusal Döküm Kongresi etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Genel Sekreter Serter Koray Hatipoğlu ise Derneğimizin iletişim faaliyetlerinin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren çevre konularıyla ilgili kamu nezdinde bulunduğu ve bulunacağı girişimler hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantı sonrasında kısa bir işletme turu ile etkinlik sona erdi. Ertuğ Metal nezdinde değerli misafirperverlikleri ve ilgileri için Sayın Osman Ertuğrul ve Sayın Bahadır Ertuğrul'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı