TÜDÖKSAD Taşıt Komitesi Toplantısı Gerçekleşti

TÜDÖKSAD Taşıt Komitesi yılın ikinci toplantısını 19 Ekim Salı günü online olarak gerçekleştirdi.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Erkunt Sanayi Yalın Ofis ve Kalite Sistemleri Müdürü Sayın Veysel Durak sektörel görünüm ve Avrupa otomotiv sektörünün mevcut durumu hakkında hazırladığı bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Sonrasında, Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu’nun Derneğimizin son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştığı sunumuyla devam edildi.

Sayın Hatipoğlu, son dönemde gündemin başındaki maddelerden “Paris İklim Anlaşması, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Vergisi (SKD) Tasarısı” hakkındaki son gelişmeleri irdeleyerek Derneğimizin resmi makamlar ve kamu nezdindeki devam eden girişimleri hakkında bilgi verdi.

TÜDÖKSAD’ın ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğu AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un 5-6 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde gerçekleşen toplantısı hakkında bilgilendirme yaptı.

Şu anda eğitim modülü içerisinde yer alacak materyallerin formatına karar verilmeye çalışıldığını ve tüm ortakların katkılarıyla hızlıca materyallerin oluşturulmasına başlanacağını ifade etti.

(Daha fazla bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için proje web sayfasını ziyaret edebilir ve Linkedin hesabını takip edebilirsiniz: Web: https://chromafor.eu/ Linkedin: https://www.linkedin.com/company/chromafor/).

İlerleyen maddelerde Derneğimizin resmi makamlar ve kamu nezdindeki devam eden girişimlerinin yanı sıra; İstanbul Şile bölgesindeki kum üretim tesislerinin orman izinleri ve metal döküm sektörünün kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesiyle ilgili son gelişmeler paylaşıldı.

Büyük ilgiyle takip edilen sunumlar sonrasında komite üyeleri salgının hem ulusal hem uluslararası bazda otomotiv sektörü üzerindeki etkilerini irdeledi ve 2021 yılı ilk 3. çeyreği içeren dönemin genel değerlendirmesini yaparak yılın geri kalanı ve 2022 tahminleri hakkında bilgiler paylaştı.

Son günlerde emtia fiyatlarındaki artışlara dikkat çekilirken; global otomotiv sektörü göstergelerinde 2022 yılında da pandemi kaynaklı koşulların belirleyici olacağı ve AB Yeşil Mutabakat kapsamındaki gelişmeler ve e-mobilite trendlerinin de büyük etkisi olacağı belirtildi.

Toplantı Komite Üyelerinin genel izlenimlerinin ve öngörülerinin paylaşımıyla son buldu.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.