TÜDÖKSAD YBD Komite Toplantısı Online Olarak Gerçekleşti

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yüksek Basınçlı Döküm Komite toplantısı 24 Mart Perşembe Günü video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk olarak Komite Üyelerimiz Metal Döküm Sektörü hakkındaki mevcut durumları hakkında bilgiler verdi ve toplantıya katılan yüksek basınçlı döküm  üyelerimizin yetkilileri emtia ve lojistik fiyatlarındaki olağanüstü artışlarla birlikte özellikle otomotiv tedarik zinciri içerisindeki darboğazlar ve elektrikli araçlara geçiş süreciyle birlikte 2022 beklentileri paylaşıldı.,

Toplantının devamında Dernek Genel Sekreteri Serter Koray Hatipoğlu devam eden pandemi sürecine dair hem döküm sektöründe hem de döküm alıcısı endüstri kollarında mevcut durum ve beklentilere dair sunum gerçekleştirdi ve Avrupa Dökümcüler Birliği CAEF üzerinden gelen güncel bilgiler paylaşıldı.

Sayın Hatipoğlu, son dönemde gündemin başındaki maddelerden “Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Sınırda Karbon Vergisi (SKD) Tasarısı” hakkındaki son gelişmeleri paylaştı.

Sonraki gündem maddesinde, İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ C. Şen, ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Bir sonraki komite toplantısı ve içeriği hakkında öneriler görüşüldükten sonra komite toplantısı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı