TÜDÖKSAD Yeni Dönem Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği 23. Olağan Genel Kurul’u 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü Conrad İstanbul Bosphorus Otel’inde gerçekleştirilmiş ve Yeni Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçilmişti.

Yeni dönemin ilk toplantısı 6 Haziran Pazartesi günü Dernek Merkezimizde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Kadir Efe, ortak bir görüş alarak; Başkan Yardımcısı olarak Çelikel Alüminyum’dan Oğuzhan Deniz, Demisaş Döküm ’den Emre Giray, Erkunt Sanayi’den Emine Dilek Gündüz’ü bu dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçildiler.

Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu Toplantı sunumuna başlamadan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek çalışanları kısaca kendilerini tanıtarak yeni dönemimizin hayırlı olmasını dilediler.

Toplantıya Derneğimizin yeni dönemin de hayata geçecek olan ‘’Çalışma Grupları’’ projesinin görev dağılımı yapılarak başlandı. Yönetim Kurulu Üyelerimizin her birinin yer aldığı bu gruplarda sektörümüzün sorunları ve amaçları doğrultusunda daha hızlı hareket edebileceğimiz düşünülmektedir.

Toplantının devamında Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

Kamu ile olan ilişkiler ve katıldığımız toplantılar hakkında sektörümüzü ilgilendiren notlar Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile paylaşıldı.

Akabinde, 6 - 8 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek Ankiros/Turkcast fuarlarıyla eş zamanlı 11. Uluslararası Döküm Kongresi'ne dair hazırlıklar ve planlanan etkinlikler masaya yatırıldı.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

199

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı