TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu 2021 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu yeni yılın ilk toplantısını 18 Ocak Pazartesi günü Online olarak gerçekleştirdi.

Toplantının ilk bölümünde üyemiz Siltaş Silis Kumları firmasından Sayın Mahmut Keçici'nin katılımıyla, sektörümüzün kum ihtiyacının karşılandığı İstanbul Şile bölgesindeki üretim tesislerinin orman izinleri konusunda yaşanan sıkıntılar değerlendirildi. Konuyla ilgili resmi makamlar nezdinde çalışmalar yapılması kararlaştırılarak ikinci bölüme geçildi.

Genel Sekreterimiz Koray Hatioğlu yaptığı sunumda Derneğimizin son dönemdeki faaliyetlerinin yanı sıra sektörümüzün kamu nezdinde görünürlüğü ve iletişim kanallarıyla ilgili girişimleri ve gelişmeleri paylaştı. Sonrasında, salgın sürecindeki küresel ekonomik görünüme ve gelecek öngörülerine dair uluslararası kurumlar tarafından yayınlanan analizler ve dosyalar irdelendi.

Son dönemde AB Yeşil Mutabakatıyla ilgili yaşanan gelişmeleri paylaşan Hatipoğlu; Dernek olarak TOBB 2. ve 3. AB Yeşil Mutabakatı Çalışma Grubu toplantıları başta olmak üzere, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) tarafından düzenlenen toplantılara da katılım sağlandığını belirtti.

Toplantının devamında İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci pandemi sürecinde online olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 2020 Yılının çok verimli geçtiği ve bu yıl eğitimlerimize 1000 kişinin üstünde katılım olduğunun bilgisi verildi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı