TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu 2023 Yılı İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu yeni yılın ilk toplantısını 17 Ocak Salı günü Online olarak gerçekleştirdi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerimizin 2022 yılı genel değerlendirmeleri ve 2023 hakkındaki öngörüleriyle başladı. Dünyada ve ülkemizde metal döküm sanayisinin son durumu, ekonomik gelişmeler, Metal Döküm Sektörümüzün ülke ekonomisine katkısını artırmayı engelleyen faktörler ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantının devamında, Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu son dönemdeki faaliyetlerin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren konularla alakalı kamu nezdinde bulunulan girişimleri ve gelişmeleri paylaştı.

Toplantının devamında İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Şen 16 Ocak Pazartesi günü katıldığı TOSB Konferans merkezinde düzenlenen Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP) semineri hakkındaki gelişmeleri paylaştı. TÜDÖKSAD'ın da paydaşları arasında yer aldığı OTEP platformu; ülkemizde elektrikli araç ekosisteminin oluşmasında önemli rol oynarken otomotiv ve metal döküm sektörünün de yer aldığı tedarik sanayilerinin destek ve teşvik taleplerini ilgili makamlara iletmeyi hedefliyor.

Pandemi sonrası eğitim faaliyetlerine online olarak devam eden Derneğimiz, 2022 eğitim istatistiklerini yayınladı. 2022 kapsamında gerçekleştirilen 22 online eğitime toplamda 199 firmadan 1172 katıldı. Eğitimlere üye dökümhane firmalarımızdan bu sene en çok ilgi gösteren firmalar; Ferro Döküm (15), Trakya Döküm (13), Ay Döküm (13) olmuştur.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı