TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu toplantısı 12 Ekim Pazartesi günü Online olarak gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde Genel Sekreter Koray Hatipoğlu Derneğimizin son dönemdeki faaliyetlerinin yanı sıra sektörümüzün kamu nezdinde görünürlüğü ve iletişim kanallarıyla ilgili girişimleri ve gelişmeleri paylaştı. Sonrasında, salgın sürecindeki küresel ekonomik görünüme ve gelecek öngörülerine dair uluslararası kurumlar tarafından yayınlanan analizler ve dosyalar irdelendi.

Avrupa Dökümcüler Birliği CAEF’in geçtiğimiz günlerde internet üzerinden gerçekleşen Genel Kurul toplantısına dair detaylar konuşuldu ve akabinde yayınlanan 2019 Metal Döküm Sektörü Raporu incelendi.

Derneğimizin önceki başkanlarından Sayın Niyazi Akdaş’ın, CAEF’in yakın dönemdeki faaliyetlerini yönlendiren ve yeni bir vizyon oluşmasını sağlayan İcra Komitesindeki görevinden kendi isteğiyle ayrılarak yerine Genel Sekreter Koray Hatipoğlu’nun atanması sonrasında İcra Komitesinin başkanlık görevini de İtalyan Dökümcüler Birliği ASSOFOND Başkanı Dr. Roberto Ariotti’nin üstlendiği paylaşıldı.

CAEF üyesi ülkelerin 2019 yılı üretim istatistiklerine bakıldığında ülkemizin toplamda 2.314.244 ton üretimle İtalya’yı sollayarak Avrupa’da ikinci sıraya yükselmesi büyük memnuniyetle karşılandı. Birinci sırayı koruyan Almanya’nın toplam üretiminin ise ufak bir düşüşle 5 milyon tonun altına gerilediği ifade edildi.

Toplantının devamında İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci pandemi sürecinde online olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı