TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Kasım Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Kasım Ayı Toplantısı 17 Kasım Çarşamba Günü Online Gerçekleşti.

Toplantıya Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu’nun Derneğimizin son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştığı sunumuyla başlandı.

Sayın Hatipoğlu Derneğimizin resmi makamlar ve kamu nezdindeki devam eden girişimlerinin yanı sıra; İstanbul Şile bölgesindeki kum üretim tesislerinin orman izinleri ve metal döküm sektörünün kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Ayrıca, son dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı ile birlikte çalışmalarını çevre ve sürdürülebilirlik üzerine yoğunlaştıran TÜDÖKSAD’ın, Hedefler İçin İş Dünyası B4GOALS koordinasyonunda oluşturulan Türkiye Endüstrisinin Yeşil Dönüşümü Programı içerisindeki Sınırda Karbon Düzenlemeleri Mekanizması (SKDM) çalışma grubuna katıldığı paylaşıldı.

Sayın Hatipoğlu’nun paylaştığı bilgiler sonrasında konunun ciddiyetinin altını çizen Yönetim Kurulu üyeleri, TÜDÖKSAD üyelerine Yeşil Mutabakat ve Sınırda Karbon Düzenlemeleri Mekanizması (SKDM) ilgili bilgilendirme amaçlı bir etkinlik düzenlenmesi üzerinde fikir birliğine vardı.

Sonraki gündem maddesinde, İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ C. Şen, ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

(Daha fazla bilgi ve gelişmelerden haberdar olmak için proje web sayfasını ziyaret edebilir ve Linkedin hesabını takip edebilirsiniz: Web: https://chromafor.eu/ Linkedin: https://www.linkedin.com/company/chromafor/)

Pandemi sürecinde çevrimiçi olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetlerine dair bilgiler verildi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.