TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Mart Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısını 20 Mart Pazartesi günü Online olarak gerçekleştirdi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Metal Döküm Sektörü mevcut durumları hakkında bilgiler vererek başladı.

Devamında Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi;

Sayın Hatipoğlu’nun paylaştığı bilgiler sonrasında, İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz ve Koray Hatipoğlu ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi sonrası derneğimizin gerçekleştirdiği yardımlar hakkında son durumu Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile paylaştı.

Dernek olarak şeffaflığa özen göstererek yürüttüğümüz bu yardım kampanyasında; Mobil fırın, mobil mutfak, mobil tuvaletlerin yanı sıra Sanayi Odaları ile yapılan görüşmeler sonrası odalar aracılığıyla kurulacak konteyner kentlere verilmek üzere İstanbul Sanayi Odasına 5 adet konteyner, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasına 3 adet konteyner, Konya Sanayi Odasına 5 Adet konteyner, Malatya’ya 6 Adet konteyner gönderimi için ödemeleri yapılmış olup ay sonuna kadar teslimleri hedeflenmektedir.

Toplantının devamında Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci online olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

7 Mart 2023 İstanbul Sürmeli Otel’de gerçekleştirdiğimiz CHROMAFOR Sanal Eğitim Platformunun tanıtım toplantısı hakkında İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen Yönetim Kurulu Üyelerimize bilgiler verdi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı