TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Nisan Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısını 26 Nisan Cuma günü gerçekleştirdi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Metal Döküm Sektörü mevcut durumları hakkında bilgiler vererek başladı.

Devamında Genel Sekreterimiz Tunçağ Cihangir Şen Derneğimizin Nisan ayı içerisinde gerçekleştirdiği mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

2026 yılında ev sahipliği yapacağımız WFO 76. Dünya Döküm Kongresi çerçevesinde hazırlıklara başlandı.

Çin Dökümcüler Birliği FICMES yetkilileriyle yakın temaslarda bulunan Derneğimiz, 25-30 Ekim 2024 tarihlerinde Deyang’ta gerçekleşecek 75. WFO Dünya Döküm Kongresi için TÜDÖKSAD adına stand alanı konusunda anlaşma sağladı. TÜDÖKSAD, sergi alanında stand açarak ev sahipliğimizde gerçekleşecek olan 2026 WFO 76. Dünya Döküm Kongresi’nin tanıtımını yapacak.

Ayrıca TÜDÖKSAD, Çin’ de düzenlenecek Kongre için üyelerine bir tur organizasyonu ayarladı. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu da yer alacak. Tura katılan kişiler ile kongre ve sergi ziyaret edilecek ve kültürel programlar olacak.

Sonraki gündem maddesi; 19-21 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde, ANKIROS 2024 Fuarları ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan 12. Uluslararası Döküm Kongremiz oldu. Konu hakkında TÜDÖKSAD Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci bu sene 72 bildiri geldiğini ve yakın zamanda Danışma Kurulumuz ile Kongremizde sunulacak bildirilere karar verileceğini Yönetim Kurulu Üyelerimize paylaştı.

İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; yeni üye başvuruları, üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı