Türk Kadınının Döküm Sektöründeki Başarısına CAEF’ten Ödül

CAEF, 22 – 23 Eylül 2022 tarihlerinde Paris’te gerçekleşecek Avrupa Döküm Zirvesinde bir farkındalık yaratarak Avrupa Kadın Dökümcüler Yarışması ve Ödül Töreni düzenlemeye karar vermişti.

Ödül, yüksek düzeyde mesleki yeterliliğin yanı sıra döküme olağanüstü bağlılık gösteren ve genç yetenekler için olduğu kadar meslektaşları için de rol model olan kadınlara veriliyor.

Dökümcüler, dökümcü-kadınlar ve dernek temsilcilerinden oluşan CAEF jürisi, çalıştıkları kurumlar tarafından başvurusu yapılan adaylar arasından gelen başvuruları değerlendirdi ve sonucunu açıkladı. Yarışmanın sonucuna göre; Erkunt Sanayi Genel Müdürü ve TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Dilek Gündüz yarışmada birinci olurken, Mesa Makine İcra Kurulu Başkanı Şeyma Ayhan ilk üç arasında yer aldı.

CAEF yaptığı açıklamada; çok sayıda etkileyici aday üzerinden yapılan bağımsız bir oylamada Erkunt Sanayi Genel Müdürü Emine Dilek Gündüz’ün Avrupa Kadın Dökümcüler Ödülünün ilk kazananı ilan etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Emine Dilek Gündüz ödülünü 23 Eylül 2022 tarihinde Paris’te düzenlenecek törenle alacak.

Bizlere bu gururu yaşattıkları için Sayın Emine Dilek Gündüz ve Sayın Şeyma Ayhan’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı