Uluslararası Çinko Konferansına Katılarak Sektörümüzü Tanıttık

9 – 11 Mayıs 2022 tarihlerinde The Ritz-Carlton İstanbul Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen sektörümüzü ve Derneğimizi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

International Zinc Association (IZA – Uluslararası Çinko Birliği) ve Türkiye Sıcak Daldırma Galvaniz Sektörü’nün temsilcisi Genel Galvanizciler Derneği’nin(GALDER) birlikte düzenledikleri 4. International Zinc Conference (Uluslararası Çinko Konferansı - Avrupa) büyük ilgiye sahne oldu.

COVID-19 salgını nedeniyle zorunlu olarak yeniden ötelenen konferans, zengin içeriğiyle dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerini bir araya getirdi.

1,5 gün süren konferansta dünyanın önde gelen endüstri paydaşları, teknik uzmanları ve kıdemli analistler; küresel ve bölgesel çinko metali pazar eğilimleri hakkında güncel bilgiler paylaştı.

Ayrıca, alt sektörlerden genel galvaniz, sürekli galvaniz, döküm ve pirinç sanayilerindeki sürdürülebilirlik uygulamaları hakkında güncel çalışmalar da paylaşıldı.

Uluslararası etkinlik olması nedeniyle tüm sunumların İngilizce yapıldığı konferansa katılan İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen 10 Mayıs Salı günü bir sunum gerçekleştirdi.

Şen, TÜDÖKSAD, Türkiye Metal Döküm Sektörü ve Zamak Döküm ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra TÜDÖKSAD Akademi & Dökümhane.net platformları hakkında bilgi verdi.

Ayrıca, TÜDÖKSAD’ın ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğu Avrupa Birliği destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Son olarak, TÜDÖKSAD’ın ortağı olduğu ve son dönemde çalışmaların yoğunlaştığı BusinessForGoals ve Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu projeleri hakkında da bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Başarılı organizasyon için GALDER ekibine ve katılımları için tüm dinleyicilere teşekkürlerini sundu ve konuşmasını tamamladı.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı