Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdik

TÜDÖKSAD olarak 27 Aralık Salı günü Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bir ziyaret gerçekleştirdik. Ziyarete derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu, İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen ve Kurumsal İletişim Sorumlumuz Fikri Karaca katıldı.

Okul ziyaretimizde ilk olarak bölüm öğrencileri ile kısa sohbetin ardından, bölümün hocaları ile toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda 6-8 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşen Ankiros-Turkcast fuarında ilk kez yapılan iş birliği kapsamındaki döküm gösterisinden oldukça memnun olduğumuzu ifade ederek emeği geçen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkürlerimizi ilettik. Fuarda döküm gösterisine katılan Mehmet Gürses Hocamıza ve Öğrencilerimize hediyelerimizi takdim ettik.

Ziyaretçilerin ve katılımcıların da oldukça memnun kalması doğrultusunda önümüzdeki fuarlarda gösteriye devam edilmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantının devamında 2023 yılında gerçekleştireceğimiz iş birlikleri kapsamında planlamalar yapıldı. Okulun ve bölümün yeni öğrenci kazanması konusunda yaşanan sıkıntılar doğrultusunda çalışmalar yapılması için ortak projeler üretilmesine karar verildi.

Toplantı sonrasında TÜDÖKSAD Ekibi olarak, Okul Müdürü Sayın Günay Bahçeci'yi ziyaret ederek bölüm hakkındaki problemleri dinledik ve çözüm konusunda neler yapılabileceği kapsamında görüşmeler yaptık. Sonuç olarak Derneğimiz ve Metalürji Bölümü ile işbirliği protokolü imzalamak konusunda mutabakat sağlandı ve hazırlıklara başlandı.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı