TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısını 26 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirdi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerimizin, Metal Döküm Sektörü mevcut durumları hakkında bilgiler vererek başladı.

Devamında Genel Sekreterimiz Tunçağ Cihangir Şen Derneğimizin haziran ayı içerisinde gerçekleştirdiği mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

Sayın Şen, Ankara’da 31 Mayıs tarihinde Erkunt Sanayi ev sahipliğinde gerçekleşen TÜDÖKSAD Çevre & İSG Komitesi toplantısı hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi. 12. Uluslararası Döküm Kongresi kapsamında düzenlenecek olan TÜDÖKSAD Çevre Ödülü Yarışması duyurusunun yakında yapılacağı iletildi.

4-6 Haziran 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen CastForge Döküm ve Dövme İşleme Fuarı izlenimleri Yönetim Kurulu ile paylaşıldı.

Sonrasında 12 Haziran Çarşamba günü Dernek merkezinde gerçekleştirdiğimiz Başkanlığını Yönetim Kurulu Üyemiz Uğur Demirci’nin yaptığı Tedarikçi Komitesinin yeni dönem ilk toplantısının çıktıları yönetim kurulumuza iletildi.

İtalyan Dökümcüler Birliği ASSOFOND’un geniş çaplı Türkiye ziyaret programı hakkında bilgiler de veren Şen, heyetin memnun ayrıldığını, TÜDÖKSAD Yönetim Kuruluna misafirperverlikleri için çok teşekkür ettiklerini, iki ülke arasında metal döküm sektöründe iş birliklerinin artmasını talep ettiklerini ve bu kapsamda Yönetim Kurulu Üyelerimizi İtalya’ya davet ettiklerini belirtti.

Sonrasında, Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci, TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer ve webinar faaliyetlerine dair bilgiler paylaştı. Akabinde, 19-21 Eylül 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde, ANKIROS 2024 Fuarları ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan 12. Uluslararası Döküm Kongremiz görüşüldü. Konu hakkında TÜDÖKSAD Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci, Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

202

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı