TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Mart Ayı Toplantısı

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu mart ayı toplantısı Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda Derneğimizin güncel faaliyetleri hakkında Genel Sekreter Koray Hatipoğlu tarafından Yönetim Kurulu Üyelerine bilgiler verildi.

En önemli faaliyet konularından biri olan kullanılmış döküm kumlarının geri kazanımı konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve diğer ilgili kuruluşlar nezdinde yapılan çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirildi ve gerekli kararlar alındı.

Akabinde TÜDÖKSAD Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci güncel eğitim faaliyetlerimiz hakkında bilgi vererek, Şubat ayında ilk kez gerçekleştirdiğimiz webinar/online eğitimimizin başarılı şekilde gerçekleştiğini, dönüşlerin çok iyi olduğunu belirtti. Hem webinar hem de doğrudan eğitime yönelik önümüzdeki dönem taslak programını Yönetim Kurulu Üyelerine sundu.

Toplantıya takiben Yönetim Kurulumuz, Tedarikçi Komitesi üyeleri ile bir araya gelerek İzmir’de düzenlenecek 2. Ulusal Döküm Kongresi hakkında tedarikçi üyelerimizle görüş alışverişinde bulundu.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı