ABD İran Yaptırımları İle İlgili Bilgilendirme

Amerika Birleşik Devletleri’nin İran’a yönelik aldığı ve sektörümüzü de ilgilendiren en son yaptırım kararıyla ilgili detaylı bilgiyi önceden web sitemizde paylaşmıştık.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından İran’a yönelik yaptırımlar ve bunların İran’la gerçekleştirdiğimiz ticarete etkileri konusunda bilgilendirme yapmak amacıyla TOBB, 11 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul’da bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Daha önce sizlere de duyurmuş olduğumuz toplantıya Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu katıldı.

İTO Meclis Başkanı Öztürk Oran’ın, İran’la ticaret hacminin büyümesi temennisini dile getirdiği açış konuşmasının ardından Ticaret Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdür Yardımcısı Fuat Kasımcan ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Ergin Kaya, yaptırımların kapsamı, uygulanması ve yaptırıma konu olmayan sektör ve kurumlarla yürütülen ticaretin esasları konusunda bilgiler verdi.

Toplantını son bölümünde, tüm konuşmacılar ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, katılımcılardan gelen sorulara yanıt verdi.

Toplantıda aktarılan bilgilerin özetine buradan ulaşabilirsiniz.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı