ADÖKSAN Yeni Fabrika Açılışını Gerçekleştirdi

Yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon döküm sektörünün öncü firmalarından ADÖKSAN, 11 bin m2 kapalı alana sahip 4'ncü fabrikasıNI 29 Şubat Perşembe günü görkemli bir açılış töreni ile gerçekleştirdi.

Törene çok sayıda sektör temsilcileri, Adöksan’ın iş ortakları ve basın mensupları katıldı. Üyemizin açılışına Derneğimizi temsilen İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz ve Kurumsal İletişim Sorumlumuz Fikri Karaca katıldı.

Açılış töreninde konuşan Adöksan Yönetim Kurulu Başkanı Ajda Şener, 4. fabrikanın döküm kapasitesini 3 kat artıracağını ve 30 kg net ağırlığı olan parçalar üretebileceklerini söyledi. Bu sayede Adöksan, global pazarda çok az sayıda oyuncunun rekabet edebildiği bir kategoride yer alacak.

Ajda Şener ayrıca Adöksan'ın stratejisini 3 ana başlık altında özetledi:

Müşterilerle Ortak Mühendislik Projeleri: Adöksan, müşterileriyle birlikte yapılan ürün geliştirme projelerine odaklanarak, müşteri ihtiyaçlarına tam olarak cevap veren ürünler ortaya koymayı ve müşteri sadakatini sağlamayı hedefliyor.

Teknolojik Yatırımlar: Adöksan, tasarım/kalıp geliştirme, otomasyon, kalite kontrol ve dijitalizasyon gibi alanlarda yaptığı teknoloji yatırımlarıyla Avrupa'daki birçok rakibini geride bırakmış durumda.

Süreklilik: Adöksan, sadece müşteri şartı olarak değil, gelecek nesiller için de önemli bir konu olarak gördüğü Süreklilik konusuna büyük önem veriyor. Bu kapsamda kısa ve uzun vadeli karbon ayak izi hedefleri belirleyen Adöksan, solar elektrik üretimi ve hava filtrasyon sistemi gibi yatırımlar yapıyor.

Ajda Şener konuşmasını, Adöksan'ın hedefinin "ülke otomotiv yan sanayisi için yeni bir başarı hikayesi yazmak ve diğer sanayi kuruluşlarına örnek olabilmek" olduğu sözleriyle tamamladı.

Daha sonra ADÖKSAN Genel Müdür Yardımcısı Doğan Yüncüoğlu sahneye çıkarak ADÖKSAN büyüme hedeflerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştığını, global rekabet koşullarının daha da sertleşmekte olduğu günümüzde, geleceğe dönük stratejilerini, 30 senenin üzerindeki tarihçesinin getirdiği birikimle, oluşturmaya ve geliştirmeye devam etmektedir dedi.

Şirketimiz sürdürülebilirlik, kurumsallaşma ve teknolojideki önderliğini sürdürme amacı ile stratejilerini güncellemekte ve geleceğe dönük planlarını emin adımlarla hayata geçirmektedir sözleri ile değerli katılımcılara bir kere daha teşekkür etti. Törenin ardından katılımcılar sırayla fabrika turu gerçekleştirerek yeni açılan bu fabrikayı detaylı şekilde görme şansı oldu.

 

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı