Aveks, Döküm Sektörüne Yeni Bir Yayın Kazandırdı

Döküm Sektörüne çeyrek asra yakındır hizmet vermekte olan Tedarikçi Üyemiz AVEKS, ''Sfero Dökme Demir Üretim Pratiği'' adlı kitabı ücretsiz olarak döküm sektörü ile buluşturuyor.

Aveks A.Ş. tarafından TÜDÖKSAD'a yapılan açıklamada;

"Döküm sektöründe çalışan meslektaşların gelişimi, mesleki becerilerinin arttırılması ve sektörün kalite ve verimliliğinin sürdürülebilir bir sistematikle gelişmesini desteklemek üzere hazırlanmıştır.

Sfero Dökme Demir (SDD) konusunda baş ucu niteliğindeki bu kitap, konunun bütünsel algılanması ve uygulamada yaşanan sorunlara çözüm üretmeye yönelik içerikte  kurgulanmıştır. Bilimsel ve saha deneyimlerini detaylı bir içerikle hazırlayan, sektör duayenlerinden Erdal YOLLU’ya kıymetli emek ve katkılarından dolayı, camiamız adına teşekkür ederiz. Bilineni pekiştiren, sorun çözmede anahtar rolü gören bu eseri sizlerle paylaşıyor olmaktan dolayı Aveks A.Ş. Ailesi olarak gururluyuz, mutluyuz." denildi.

Sfero Dökme Demir Üretim El Kitabı, Aveks  A.Ş. nin  “Sosyal Sorumluluk Projesinin ilk kitabı olarak yayınlandı. Firma yetkilileri bu proje kapsamında, “Beraber Üretiyoruz”  kitap serisine yeni eserler kazandırarak devam edeceklerini ilettiler.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.
CHROMAFOR (Erasmus+ KA202 Projesi)
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

175

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı