Erkunt Sanayi Ar-Ge Merkezi Onaylandı

Üyemiz Erkunt Sanayi , 2019 yılında başladığı çalışmaların sonucunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak onaylandı ve faaliyete başladı.

Erkunt Sanayi A.Ş., 2019 yılında ilk adımlarını attığı çalışmalarını tamamlayarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan onaylanarak Ar-Ge Merkezi olarak onaylandı.

8 PROJE VE 3 FİKRİ SINAİ HAKKI HAYATA GEÇİRDİ

Döküm fabrikası olarak kurulan ardından otomotiv, traktör ve iş makinalarına döküm parçaları üreten şirket, 2019 yılının başlarından itibaren proje ve altyapı çalışmaları başlatılan Merkezi için 2020 yılı içerisinde gereken tüm fiziki şartları sağladı.

Firma, 2020 yılında pandemiye rağmen 8 proje ve 3 fikri sınai hakkı ile birlikte Ar-Ge faaliyetlerini hayata geçirdi.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ PROJELERİ İMZALADI

Bu faaliyetlerin yanı sıra, söz konusu 8 projeden 2'si için Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden öğretim üyeleri ile üniversite-sanayi iş birliği anlaşmaları imzalandı.

Yıl sonuna doğru da iki farklı gün değerlendirme komisyonu heyet sunumlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı denetçilerine sunan firma, tüm bu çalışmalar sonucunda 1 Şubat 2021 tarihli Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü kararınca Ar-Ge Merkezi olarak onaylandı ve resmi olarak faaliyetlerine başladı.

 

(Kaynak: ST Endüstri)

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı