MAGMA Kullanıcılarıyla Buluştu

İki yılda bir yapılan MAGMA Türkiye Kullanıcı Toplantısı 18 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Sakıp Sabancı Müzesi bünyesinde bulunan “the Seed” etkinlik merkezinde yapıldı. 10 yıldır Türkiye’de döküm sektörüne doğrudan hizmet veren MAGMA, Türkiye Kullanıcı Toplantısı sonrasında akşam yemeğinde canlı müzik eşliğinde kullanıcılarıyla birlikte 10.yılını kutladı.

MAGMA, Türkiye’deki kullanıcılarıyla bir araya gelme ve bilgi alışverişinde bulunma amacıyla 18 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da Geleneksel Kullanıcı Toplantısını gerçekleştirdi. Sakıp Sabancı Müzesi, “the Seed” etkinlik merkezinde gerçekleştirilen toplantıda çok sayıda katılımcı yer aldı. MAGMA Türkiye’nin Operasyon Müdürü, Murat Akçin ve MAGMA Almanya’dan CTO, Dr. Jörg C. Sturm’un açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, MAGMA Approach, Örnekler & Holomovie sunumuyla devam etti. Cevher Jant Sanayi A.Ş.’den Yiğit Çatal’ın ve  Döktaş Dökümcülük Manisa’dan Mert Çelikbilek’in sunumları ilgiyle takip edildi. Kullanıcı sunumlarının ardından toplantı, MAGMA Türkiye’den Gamze Kurnaz’ın Tips&Tricks sunumuyla devam etti.

Öğle yemeği sonrası, Döktaş Dökümcülük Orhangazi’den  Cem Aydın ve  Kırpart Otomotiv San. A.Ş.’den Çağatay Zadeoğlu & Berker Işık sunumları ile katkıda bulundular. MAGMA Türkiye, MAGMASOFT 5.4.1, MAGMAinteract ve MAGMA Tips başlıklarıyla sunum yaptı. Akdaş Döküm San. A.Ş.’den Güneş Özuyar & Burak Yalçın & Merve Olsa ve Demisaş Döküm San. A.Ş.’den Gökhan Ece’nin kullanıcı sunumlarından sonra MAGMA Türkiye’den Bayram Tan’ın yaptığı MAGMAacademy, MAGMAsupport ve MAGMA Almanya’dan Dr.Jörg C.Sturm’un yaptığı  MAGMASOFT Yazılım Geliştirmeleri & Gelecek Yenilikler sunumları ile kullanıcı toplantısı son buldu.

MAGMA, kullanıcı toplantı sonrası yaptığı organizasyonla 10.yılında davetlileriyle bir araya geldi. Kokteyl ve devamında 10. yıl kutlama yemeğinde paydaşlarını ağırlayan MAGMA, eşsiz Boğaz manzarası ve canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yaşattı.

Almanya’nın Aachen kentinde 1998 yılında kurulan MAGMA Giessereitechnologie GmbH, Dünya genelinde 60 ülkede müşterilerine ABD, Singapur, Brezilya, Güney Kore, Türkiye, Hindistan, Çin ve Çekya’daki ofisleri aracılığı ile doğrudan hizmet ve destek veriyor. Ayrıca 30’dan fazla anlaşmalı temsilcilik ile de global olarak faaliyetlerini yürütüyor. Türkiye’de ise; MAGMA Bilişim ve Teknoloji Hiz.Ltd.Şti. adıyla 2009 yılından bu yana müşterilerine doğrudan hizmet veriyor.

10. yıl kutlama yemeği öncesi davetlilere kısa bir konuşma yapan Dr. Jörg C. Sturm, “MAGMA isminin, özellikle metal döküm sektörü ile kurduğu güçlü ilişkiler ve imza attığı birçok başarılı proje ile birlikte günümüzde yenilikçi ve efektif döküm çözümlerinin doğru adresi olarak akla gelmektedir. Derin bir geçmişe sahip döküm tecrübesini ürettiği simülasyon yazılımları ile birleştirerek; müşterilerine tasarım ve proses optimizasyonları konusunda en iyi hizmeti sunmaktadır. Mükemmel Dökümleri esas alan şirket felsefesi doğrultusunda müşterileri ile proaktif ilişkiler kurarak, üretim proseslerine simülasyon teknolojilerinin uygun şekilde entegrasyonu için büyük bir efor sarf etmektedir” dedi.

Türk döküm sektörünün bugün geldiği noktaya da kısaca değinen Dr. Jörg C. Sturm, geliştirdikleri işbirliklerinden dolayı Türk döküm sektörüne ve MAGMA kullanıcılarına teşekkür etti. Kullanıcıları ve MAGMA Türkiye ekibiyle birlikte bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirten Dr. Jörg C. Sturm, bu işbirliğinin uzun yıllar devam etmesi temennisinde bulundu.   

MAGMA’nın müşterilerine sunduğu ürün ve servis portföyünde; MAGMASOFT® yazılımı, en güncel versiyonu olan MAGMA5 ile birlikte parça tasarımları ve optimizasyonları için mühendislik hizmeti de bulunuyor. Bugün, MAGMASOFT® metal döküm sanayinin her kolunda tasarım ve optimizasyon amacıyla kullanılıyor ve özellikle otomotiv endüstrisi ve ağır sanayi kollarına yönelik döküm yapan firmalar tarafından tercih ediliyor.

MAGMA; yazılım geliştirme, teknik destek, satış ve eğitim departmanlarında çalıştırmak üzere, 100’ü Aachen’daki merkezinde olmakla beraber dünya genelinde toplam 220 kişiyi istihdam ediyor.

Tedarikçi Üyemiz MAGMA Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri firmasını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.