Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Gedik Kaynak, Döküm ve Vana Üretim Tesislerini Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gedik Holding’in Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Gedik Kaynak, Gedik Döküm ve Gedik Termo Vana üretim tesislerini ziyaret etti.

Bakan’ı Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya, KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve Gedik yöneticileri karşıladı.

Kaynak, vana ve döküm üretim alanlarını gezen Bakan Varank, Gedik Holding’in faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Yaklaşık 1500 derece sıcaklıkla dökülen seperatör kapak imalatını izledi, kaynak yaptı.

Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, ziyaret sonunda Varank’a isminin kaynak ile yazıldığı bir plaka ile kelebek vana takdim etti.

Gedik Kaynak, Sakarya Hendek’teki kaynak fabrikası yatırımıyla üretimini 3 katına çıkarmayı hedefliyor. Yaklaşık 1000 kişi istihdam edecek fabrika, Avrupa’dan Hindistan’a dünyanın en büyük kaynak sarf malzemeleri üretim tesisi olacak.

Gedik İleri Döküm Teknolojileri, savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, gemicilik gibi stratejik sektörlere hizmet sunuyor. İstanbul Gedik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi ve Gedik Test Merkezi işbirliği ile yeni katma değerli ürünler geliştiren Gedik İleri Döküm yerli teknolojisi ile yüksek kapasiteli seri üretim yapmak hedefinde.

 

(Kaynak: Gedik Blog)

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

178

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı