Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank Üyemiz Çelikel Alüminyum'u Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da örnek endüstri parkları arasında yer alan TOSB’u 20 Mayıs 2021 tarihinde ziyaret etti.

Bu ziyaret sırasında Değerli Üyemiz Çelikel Alüminyum Firması'nın üretim tesisini de gezerek incelemelerde bulundu. Sayın Bakan Varank’a ziyaretinde, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam ve TOSB Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Burhanoğlu eşlik etti.

Sayın Bakan firma ziyareti esnasında, Çelikel Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Oğuzhan Deniz’den firmanın faaliyetleri ve gelecek planları hakkında bilgi aldı.

Sonrasında üretim tesisleri gezildi ve kendisine üretimde olan parçalar ile ilgili bilgi verildi. Ayrıca, şu anda geliştirilmekte olan elektrikli araç ve yapısal şasi parçaları hakkında detaylı bilgi aktarıldı.

Sayın Bakana ayrıca TOGG için üretilecek 4 parça hakkında da ayrıntılı bir sunum yapıldı.

Sayın Bakan, ziyaret sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuzhan Deniz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Huriye Deniz Öğücü’ye başarılar dileyerek, Anadolu Ajansı’na verdikleri röportajı ve tesisi çok beğendiğini ve ziyaretten dolayı çok memnun kaldığını söyledi.

 

 

(Kaynak:Çelikel)

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.